Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

George

/ #606

2017-10-22 11:01

Dubios nu sant si absolut nu sustin Apoteka sau altceva ...si ce au ei cu udecatile tine de ei . Eu am scris ca se vand si o persoana din Romania a procurat setul de medicamente 2 saptamani in urma. Toate filialele lucreaza in mod normal , nu e vopsit nici un gard , nu vb prostii. se vor descurca ei cu judecata singuri cred . Ceea ce tine de farmaciile mari...va dau un simplu exemplu - Tarceva, cred ca cunoasteti acest medicament , se gaseste doar la o singura farmacie in Chisinau ...caci e scump , la fel ca si aceste medicamente pentru  Hep.C .Nu stau in rand moldovenii pentru a le procura cand le pot primi gratis . Care e rostul retellelor mari sa le ea si sa stea cu ele in depozit pina expira, caci cu ajutorul D-stra nici un roman nu va veni sa le cumpere , sinteti poate in farma , dar economic nu e asa de avantaos ca Felicia sa investeasca sume destul de bune pentru a astepta poate vine cumva cineva sa le cumpere . Daca ar fi asa dubios , apoi Depozitul farmaceutic care a castigat licitatia pentru programul national pentru inca 4000 pacienti. Va rog sa verificati . nu demult  au fost publicate rezultatele licitatiei .Apropo acest depozit farmaceutic detine si reteaua Apoteka.

 Si cum ati luat d-stra MPI Viropak plus direct din depozit ? acest medicament este inregistrat nu asa demult timp si nu se comercializeaza in farmacii 

  si cum promovam noi o retea de farmacii d-le "farmacist" care e vopsit gardul si ceva cu leopardul???cam ne prea sens, poate promovam companiile de transport mai bine scriati .Atata timp cat medicamentele se vind in farmacii cu cec cu tot , atata timp este legal. Iar la d-stra e nelegal ce fac samsarii, daca sa fim corecti 

  In fine , e o pierdere de timp de a discuta aici cu persoane care se afla la distanta si stiu totul ce se petrece in Moldova , mai bine decat eu care sant in Chisinau 

  Asteptati dragi Romani cand statul va va da tratament , Moldova e dubioasa cu toti care scriu si au cumparat