Nemultumit de Telekom


Musafir

/ #13 Prelungire abuziva a contractului de telefonie fixa prin metoda "sunam batranii ca ei accepta orice"

2017-03-17 15:00

In toamna anului 2016, m-am trezit ca abonamentul de fix al batranei mame a fost prelungit fara sa am de veste (eu fiind platitoarea facturii), pentru ca ei au sunat-o pe batrana sa o oblige sa accepte prelungirea contractului... Nu a semnat nimeni nimic, au considerat ca este de-ajuns un raspuns "nu stiu eu, fata raspunde". In ianuarie 2017, cand am vrut sa renunt la ei, mi-au spus ca pana in septembrie 2017, nu pot, deoarece s-a prelungit contractul.... In martie 2017, furioasa de tepele pe care mi le dau la factura, au spus ca pana in septembrie 2018 este prelungit contractul!!! Este posibil sa fim furati asa, pe fata, de niste operatori tupeisti care suna si cauta sa jecmaneasca batranii cu orice chip??? Am sunat si mi-au zis sa trimit cerere de reziliere, de-a lor, de pe site, dar acolo este si o clauza care spune ca ma obig la despagubiri, daca reziliez inainte de termen. Oare chiar este posibil sa suportam abuzurile lor, tupeul si nesimtirea???  Am de gand sa ii reclam la ANPC ! Atat timp cat nu a semnat nimeni nimic, consider ca acel contract trebuie suportat de operatoarea tupeista!!!