Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

/ #2092

2016-10-21 07:26

Când am auzit de povestea micuțului Mathias am rememorat prin ce am trecut și noi acum jumătate de an.aceiași poveste dar mulțumim lui Dumnezeu că pentru noi a fost cu final fericit. După 2 zile cu febră mare (peste 39)am fost la pediatra și mi-a zis că are doar gâtul roșu. Dar văzând că el e somnolent și avea dureri la orice mișcare, m-amai gândit să mergem la o altă pediatra mai în vârstă, ieșită la pensie ( cu plată )și după 2 minute si-a dat seama că ceva nu e în regulă ,așa că ne-a trimis în spital. Era suspect de meningită. I s-A făcut imediat puncție în coloană și a intrat în terapie intensiva cu tratament ca și Cum ar fi fost meningită. Iar după 2 ore a venit răspunsul analizelor și nu s-a confirmat meningită. A fost doar o infecție virală provocată de un virus asociat diareei ce o avea de 3 zile.așa că e vital să mergeți la medic imedat ce vă dați seama că ceva nu e în regulă. Mulțumesc lui Dumnezeu că am găsit medici cu suflet și total dedicați meseriei lor.în România sunt total neinteresați dacă nu le dai șpagă. Te lasă să mori cu zile. Stat internată în România și știu ce vorbesc. Oameni în halate albe dar cu suflet de câine. Poate e dur dar așa am simțit atunci când ești tratat cu dispreț dacă nu le pui ceva în buzunar. În afară nu am dat niciodată vreun cent și am fost tratată regește. Tot respectul meu!