Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

/ #1873

2016-10-19 23:03

În urma cu câțiva ani nepoțelul meu a făcut convulsie. ..a fost ca mort ....deși era în brațele mele și toată întâmplarea a fost chiar în fata unui spital din Oradea ...soțul meu a alergat cu el pe brațe în spital la orele 18 :00 ...în tot spital doar portarul...îl implora sa ne îndrume spre usa unui medic...răspunsul. ..NU MAI ESTE NIMENI ÎN SPITAL AU PLECAT TOȚI MEDICII !!!....Noi insistam sa ne îndrume la medicul de garda ca moare copilul în brațele noastre....răspuns ...A PLECAT ȘI MEDICUL DE GARDA !....Am sunat la salvare sa îl pună la aparate pana la un alt spital...răspuns. ..NU AVEM MAȘINĂ LIBERA !!! Întâmplător în strada a trecut o asistenta pe lângă noi ...văzând disperarea din sufletul nostru a cerut telefonu sa îi dau pe cei de la salvare...Răspuns. ..Avem masina dar nu avem medic pe mașină și șoferul nu știe ca sa facă. ..Apoi am apelat la cunoștințe foarte sus ...Avem luat masina cu care eram noi și fuga la spital...Avem de aruncate este ca deja eram așteptați în fata ușilor de la urgente întrebând dacă venim din partea domnului ....Avem de aruncate spus DA !!!...Au fost 7 medici pe noi , au umblat ca pe roata după noi și nepoțelul meu a scăpat cu viață. ..dar nu mai vreau asa medici nu mai vreau sa existe așa ceva ca medicii sa umble după pacient doar dacă primesc un telefon de sus ...nu mai vreau sa își facă meseria doar de frica cuiva...pe holu de la urgente era o fetiță care plangea , din câte am inteles era de o ora acol cu diabetul foarte mare dar nu o baga nici un medic în seama ...păcat !