Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

/ #1656

2016-10-19 16:33

Am semnat aceasta petiţie.. din motiv ca cei de la conducere sa ia masuri aspre asupra tuturor medicilor din România care se comporta cu oamenii precum animalele.. Mă numesc Miron Marian din oraş constanta jud constanta si vreau sa va povestesc un caz pe scurt... eu si familia mea ne plătim asigurările medicale singurii la privat.. in urma cu câteva luni am avut un accident din care am ieșit cu câteva fracturi la picior mana..in urma solicitării ambulantei am fost dus la spital si lăsat pe o targa in sala de aşteptare lângă alte zeci de persoane care se vaitau care mai de care de cate ceva inclusiv batranii..când mi-am revenit mai bine din soc mi-am dat seama ca ammana rupta in 2 locuri si au început durerile... am chemat o asistenta sa îmi dea un calmant ceva să-mi facă. La care îmi răspunde pe un ton foarte ridicat si arogant... 'Tu nu vezi cate persoane sunt in fata ta? Așteaptă sa te strige pe nume''..atunci am chemat-o i-am zis cine sunt ce funcţie dețin plus ca am asigurare medicala privata... Vreau sa va spun ca in momentul in care i-am zis cine sunt.. in secunda 2 eram înconjurat de 3-4 medici si nu mai aveam loc sa respir de cate asistente erau lângă mine... in maxim 20 minute eram ca nou... in schimb erau persoane care așteptau ptr o pastila de dimineaţă... e o mizerie îmi era scârba de ei.. de felul in care îmi vorbeau.. din Domnu sus Domnu jos nu ma scoteau asta după ce le-am spus cine sunt.. ca prima data nu mă băgau in seama... niște gunoaio.. dar cu o floare nu se face primăvara...de acces vreau sa se facă dreptate..