Dreptate pt micutul Mattias

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

#1651

2016-10-19 16:32

Chiar daca sunt adolescenta ma gandesc ca la un moment dat voi fi mama si nu voi vrea ca ingerasului meu sa i se intample ceva. Nu este normal ca doctorii sa nu trateze pacientii corespunzator.

Musafir

#1652

2016-10-19 16:32

Pentru ca trebuie sa se facă dreptate

Musafir

#1653

2016-10-19 16:32

Pentru suferinta parintilor lui

Musafir

#1654

2016-10-19 16:32

Sunt mamă și îmi este teamă de situația în care aș avea nevoie Doamne fereste de servicii medicale pt copilul meu. Mor copiii cu zile!!!!! E strigător la cer! Mămici haideți să luăm atitudine! Nu putem lăsa lucrurile așa....

Musafir

#1655

2016-10-19 16:33

Pt ca si eu am 2 copii si nu asi vrea nici unul ceva când mergem la medic sa venim vindecati nu morti

Musafir

#1656

2016-10-19 16:33

Am semnat aceasta petiţie.. din motiv ca cei de la conducere sa ia masuri aspre asupra tuturor medicilor din România care se comporta cu oamenii precum animalele.. Mă numesc Miron Marian din oraş constanta jud constanta si vreau sa va povestesc un caz pe scurt... eu si familia mea ne plătim asigurările medicale singurii la privat.. in urma cu câteva luni am avut un accident din care am ieșit cu câteva fracturi la picior mana..in urma solicitării ambulantei am fost dus la spital si lăsat pe o targa in sala de aşteptare lângă alte zeci de persoane care se vaitau care mai de care de cate ceva inclusiv batranii..când mi-am revenit mai bine din soc mi-am dat seama ca ammana rupta in 2 locuri si au început durerile... am chemat o asistenta sa îmi dea un calmant ceva să-mi facă. La care îmi răspunde pe un ton foarte ridicat si arogant... 'Tu nu vezi cate persoane sunt in fata ta? Așteaptă sa te strige pe nume''..atunci am chemat-o i-am zis cine sunt ce funcţie dețin plus ca am asigurare medicala privata... Vreau sa va spun ca in momentul in care i-am zis cine sunt.. in secunda 2 eram înconjurat de 3-4 medici si nu mai aveam loc sa respir de cate asistente erau lângă mine... in maxim 20 minute eram ca nou... in schimb erau persoane care așteptau ptr o pastila de dimineaţă... e o mizerie îmi era scârba de ei.. de felul in care îmi vorbeau.. din Domnu sus Domnu jos nu ma scoteau asta după ce le-am spus cine sunt.. ca prima data nu mă băgau in seama... niște gunoaio.. dar cu o floare nu se face primăvara...de acces vreau sa se facă dreptate..

Musafir

#1657 Re:

2016-10-19 16:34

#9: -  

 Putea fi chiar copilul acelui medic...Trebuie sa se faca dreptate...


Musafir

#1658

2016-10-19 16:35

Si eu am probleme cu fetita mea,din cauza bacteriilor luate din CLINICA ISIS CONSTANTA.In urma analizelor copilasul meu are acinetobacter hemolyticus si klepsiella.Am discutat fata in fata si cu toate analizele cu doamna directoare a acestei clinici si mi-a raspuns foarte ironic ca nu de la ei a luat fetita mea aceste doua bacterii ci de la noi,parintii,bunicii si toti cu care a fost in contact cu ea si ca nu-mi intelege doleantele mele.Va rog sa se ia URGENT masuri in clinicile,spitalele din Romania sa nu ne mai moara copilasii si sa sufere din cauza nepasarii si a lacomiei pt.anumite sume de bani.Sincere condoleante familiei!Dumnezeu sa-i odihneasca sufletelul acestui bebelusi nevinovat!


Musafir

#1659 pt matias

2016-10-19 16:36

a ajuns tara asta de rahat si de doi lei am ajuns noi mamele sa ne tratam copii acasa.

 


Musafir

#1660

2016-10-19 16:36

Am semnat aceasta petitie pentru ca s-a stins un sufletel din cauza incompetentei personalului medical. Te mahnesc aceste fapte si-ti doresti sa fie trasi la raspundere cei vinovati, ca pe viitor sa nu se mai repete astfel de intamplari.

Musafir

#1661

2016-10-19 16:40

Sa se faca dreptate.vinovatii sa plateasca.parintilor multa putere dzeu sa va intareasca.dormi in pace suflet bland si drag

Musafir

#1662

2016-10-19 16:42

De ce? Fiindca acum sapte ani am trecut prin aceiasi situatie, ignoranta medicilor si banuiesc , nepriceperea, mi-au omorat copilul. Vreau dreptate, atat.
Nycoleta

#1663

2016-10-19 16:45

Am semnat aceasta petitie pentru ca si eu am primit niste răspunsuri îngrozitoare de la un medic pe care l-am intrebat de îmi prescrie antibiotic atata timp cat nu i-au fost făcute analize baietelului meu iar răspunsul a fost " i-am dat ca sa nu mai facă febra toate viața lui" , un medic de la Budimex , nervos deoarece l-am  trezit din somn la insitentele mele ,copilului i sa făcuse foarte rău peste noapte.


Musafir

#1664

2016-10-19 16:48

Am semnat aceasta petitie pt ca si eu sunt mama si mă doare sufletul pt ceea ce vd ca se întâmpla altor parinti fiind victime copiii nostru care ei nici nu stiu ce se intampla fiind micuti si lipsiti de apărare in fata crudei lumi in care trăim......am patit si eu cu copilul meu aqm 2 ani exact in noaptea de revelion am ajuns de urgenta la spitalul de urgenta d pediatrie qu febra mare,voma diaree si mi sa sp k este răcit fiind tratat de răceală si am fst externati si a doua zi am ajuns mai rău dekt am fst qu temperatura 40 jumate si mi s.a sp k este suspect de enterocolita dar mie nu mi sa sp nik doctorita spunând k stia k ne întoarcem de aia niki nu îmi daduse externarea ....eu niki nu jtiam de ce suferă copilul meu.......oameni buni in ce lume trăim ne mooooor copii nostri cari trb sa mai moara k sa se facă dreptate pt pruncii nostri .......vrem dreptate si pedepsiti cei vinovati care habar nu au qu medicina luând diploma pe ochi frumosi zi mitaaaa k banul in ziua de azi vorbesc pt noi si dak nu ai moori qu zile.........faceti cv oamneni buni k ne mai este si frica sa ne dukem in spital sa ne tratam copii ca nu jtim dak mai scapa k niki nu se uita la ei nenorocitiii......DREPTATEEEEE

Musafir

#1665

2016-10-19 16:49

Ptr ca sunt mama.

Musafir

#1666

2016-10-19 16:51

pt ca sistemul medical din România trebuie schimbat...trebuie angajat personal competent,trebuie alocate fonduri,trebuie ca sănătatea noastră și în special cea a copiilor noștri trebuie luata în serios!

Musafir

#1667

2016-10-19 16:51

Ptr ca se mor prea multi copii din cauza neglijentei medicilor
ionescu iuliana

#1668 matias

2016-10-19 16:52

Am semnat aceasta petitie pt ca si eu sunt mama si mă doare sufletul pt ceea ce vd ca se întâmpla altor parinti fiind victime copiii nostru care ei nici nu stiu ce se intampla fiind micuti si lipsiti de apărare in fata crudei lumi in care trăim......am patit si eu cu copilul meu aqm 2 ani exact in noaptea de revelion am ajuns de urgenta la spitalul de urgenta d pediatrie qu febra mare,voma diaree si mi sa sp k este răcit fiind tratat de răceală si am fst externati si a doua zi am ajuns mai rău dekt am fst qu temperatura 40 jumate si mi s.a sp k este suspect de enterocolita dar mie nu mi sa sp nik doctorita spunând k stia k ne întoarcem de aia niki nu îmi daduse externarea ....eu niki nu jtiam de ce suferă copilul meu.......oameni buni in ce lume trăim ne mooooor copii nostri cari trb sa mai moara k sa se facă dreptate pt pruncii nostri .......vrem dreptate si pedepsiti cei vinovati care habar nu au qu medicina luând diploma pe ochi frumosi zi mitaaaa k banul in ziua de azi vorbesc pt noi si dak nu ai moori qu zile.........faceti cv oamneni buni k ne mai este si frica sa ne dukem in spital sa ne tratam copii ca nu jtim dak mai scapa k niki nu se uita la ei nenorocitiii......DREPTATEEEEE


Musafir

#1669

2016-10-19 16:52

Dreptate pentru micutul Mattias

Musafir

#1670

2016-10-19 16:53

Avem spitale conduse de oameni fara inima si suflet . Medici , asistente , infirmiere ce au inpresia ca e spitalul lor si daca au chef fac daca nu ,nu si vrem sa fie bine dar daca nu schimbam oamenii gandirea comporamentul lor si al nostru nu facem nimic. Spitale _ focare ........ Cei putini si buni trebuie sa i schimbe pe cei multi si " nebuni"

Musafir

#1671

2016-10-19 16:54

Casa de faca dreptatea asa se pot muri mii de copiii

Musafir

#1672

2016-10-19 16:55

Medicina din Romania ne-a imbolnavit copiii s-au mai mult, i-a smuls din bratele parintilor! Dumnezeu sa va mangaie! Rusine medicilor!

Musafir

#1673

2016-10-19 16:58

Am semnat aceasta petitie ptr ca sunt si eu mama si eu din cauza medicul ginecolog am copilu cu probleme si vreau sa se faca dreptate ptr Matias copil sanatos care nu sau ocupat de el unor medici nu le pasa spun chiar las ca esti tanara faci altu dar durerea ta dib suflet nimeni nu o intelege

Musafir

#1674

2016-10-19 17:02

.....nu am cuvinte....este foarte tristare

Musafir

#1675

2016-10-19 17:03

Am trecut si eu prin clipe grele la spital in Suceava. Cand am vazut ca nu fac nimic medicii mi-am luat copilul si am plecat la Iasi. Acolo a fost operat de urgenta. Am semnat pt ca imi doresc sa NU IMI MAI FIE TEAMA sa merg cu copilul la spital in Suceava.