Respectarea DREPTURILOR copiilor cu ALERGII alimentare

corina n

/ #59 autism

2016-10-17 15:45

Si fetița mea a fost afectată de vaccinuri. S-a născut la Paris și a fost vaccinată conform schemei de acolo. A făcut vaccinuri la 2luni, la 4luni la 7luni și la 1 an.Dupa vaccinul de la 1 an a început să se comporte ciudat: imediat după vaccin a făcut 3-4 zile febră 40grade C (doctorul mica răspuns ca e normal, mai țin sa precizez ca a făcut febra și după celelalte vaccinuri de la 2,4 ,7 luni) După cel de 1 an țipa zi și noapte, nu mai avea contact vizual cu noi plângea noaptea , nu știam Cum să o liniștim. De atunci fetița mea a fost diagnosticată cu autism ușor de către medicul din Franța. Menționez ca până la 1 an fetița mea se dezvolta normal conform vârstei. După acest vaccin a fost diagnosticată cu autism Cum am spus mai devreme. De 1an de zile ne-am mutat în București, unde și aici a primit același diagnostic, aici facem terapie (care nu costă puțin) , aici în București a fost refuzată de câteva grădinițe. Doctorii nu recunosc ca vaccinurile au contribuit la vătămarea copilului meu. De atunci nu am mai vaccinat și NU VOM MAI VACCINA VREODATĂ.