NU VREM "CASĂ REGALĂ" înfiinţată şi FINANŢATĂ din bani publici !


Musafir

/ #14

2016-09-01 06:01

Personal ma oripileaza procedura insidioasa a celor care vor neaparat casa regala a ex regelui Mihai,dar mai ales este periculos modul de procedura civica,incalcand toate legile,folosind mereu ordonante de urgenta de care populatia nu este informata si agresandu-ne mereu mentalul prin prezentari obsesive despre Margareta si Duda!Estwe stupefiant cum se incalca Constitutia si *chiar demnitari o fac,apeland mereu casa regala care nu exista juridic,pretextand cu nesimtire ca ei sarbatoresc 150 de monarhie in Romania,parca noi am fi fost in coma si nu mai stim ce am trait!Primul vinovat este presedintele care stie ca are de respectat o Constitutid!Deci nu suntem ,cum am mai spus crocobalaurul cu doua capets,si republica si monarhie!Deasemenea televiziunea de stat si respectiv obsedata Csiki,care vine mereu cu emisiuni pe banii nostri,despre o monarhie care nu exista,deoarece nu are statut juridic legal!In fine,nu suntem ultimul popor din Europa care trebuie sa fie obligat sa-si aleaga un monarh neaparat din monarhiile occidentale!Este jignitor pentru noi sa ni se impuna asta si sa fim condiderati cetateni europeni de rangul 2 sau 3! Descendentele din voievozii nostri de ce nu sunt bune?Avem descendenti in viata din mai multi voievozi si moldoveni si munteni si chiar si din Iancu. de Inidioara(denumirea corecta a Hunedoarei)!Eu sunt urmasa directa din Petru Rares,deci din Stefan!Cu ce imi este mie superioara Margareta nascuta in cotetele Buckinghamului?Daca populatia doreste voievodat,la noi nu e moda cu monarhia,,si istoria Romaniei nu este de doar 160de ani ,avem testarea pe adn,cautam mostenitorii de drept,vedem care-i mai vrednic si facem un Regat!Dar cred ca necesitatile noastre acum sunt cu totul altele decat "tichia de margaritar") Luiza Zahariacincu



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...