Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Chimistii Uniti pe facebook

/ #47861 Re: Re: Re: UPDATE Cum a primit Bogdan Stanescu, consilierul lui Bogdan Olteanu, peste 25 de functii

2016-08-04 21:21

#47854: Chimistii Uniti pe facebook - Re: Re: UPDATE Cum a primit Bogdan Stanescu, consilierul lui Bogdan Olteanu, peste 25 de functii  

Bogdan Stănescu este personajul care a semnat fără resentimente deciziile de concediere pentru aproximativ 1200 de salariați Oltchim. Este mentorul Sindicatului Chimistul unde are înscăunat pentru funcția de președinte un slujitor de nădejde, slujitor al cărui fiu, se pare, este și consilier al lui Bogdan Stănescu. Fac un apel, încă o dată, către domnul ministru Costin Borc, să îl demită de urgență din funcția de administrator special al Oltchim, pe Bogdan Stănescu și să nu aștepte o demisie de onoare din partea acestuia, pentru că nu cred că acest individ are onoare. De asemenea fac un apel către salariații Oltchim, să se alăture Sindicatului Dreptate si Adevăr, fără teama pe care au avut-o până în prezent. Nici un membru al Biroului Executiv al Sindicatului Dreptate si Adevăr, nu deține funcții de conducere în Oltchim,nu este remunerat din fondurile Sindicatului si nu se află în conflict de moralitate, așa cum am prezentat cazul de mai sus. În prezent noi lucrăm la un proiect de CCM pentru următorii doi ani, care sperăm să vă placă și pe care îl vom lansa în dezbatere cu salariații. In finalul acestui comentariu,imi exprim dorinta ca salariații Oltchim să-și învingă teama și să ni se alăture în lupta pentru salvarea Oltchim. Lupta trebuie dusă cu administratorii și conducerea Oltchim și nu între salariați.