Stop internarii copiilor in spital fara parinti!


Musafir

/ #492

2016-05-04 11:59

Pentru ca nu sunt de acord cu aceasta lege sa spunem asa. Anul trecut am fost internata cu cele 2 fetite in spital si am avut norocul sa zic asa sa nu ma puna sa platesc ptr cea mare . Ca o aveam si pe cea mik care avea 5 luni. Daca era doar cea mare bolnava si ma interna doat cu ea trebuia sa platesc 10 lei pe zi pentru a sta langa copilul meu in spital. Asa se plateste la noi la tecuci. Si atunci ma intreb : cum poti sa ii ceri bani unui parinte al carui copil e dependent de atentie(3 ani ) sa plateasca sau sa il lase singur si sa pleci acasa. Urasc sistemul din tara noastra, urasc faptul ca au ajuns sa ii duca pe saracii parinti la disperare cu atata nepasare si dezinteres. Sun mama,am doua fete ca doua flori si as face si imposibilul pentru ele. Mi-as dori sa nu mai existe atata nepasare . Ne mor copii cu zile , saracele suflete mici care nu apuca sa traiasca viata pe care Dumnezeu le-a dat-o. Ca nu apuca sa stie ce e fericirea si copilaria. Sunt dezolata, trista si neputincioasa in fata atator legi si in fata democratiei