Stop internarii copiilor in spital fara parinti!


Musafir

/ #253

2016-04-29 06:06

Nu sunt inca mama dar sunt matusa, si nu as fi acceptat asa ceva nici in ruptul capului, ba mai mult daca ar fi sa fim uniți intre noi romanii si mamele acestea ce au trecut prin asa ceva, oricât ar fi de sărace , ca nu trebuie sa ai stare financiară sa denunți, daca toate ar fi depus plângere la poliție săi la protecția copilului ce avem noi in țara pt a putea denunta... Altfel ar sta situația...daca lumea ar stii sa își ceara drepturile...daca romanul ar trece de mentalitatea "lasa ca asta este ce puteam sa ii fac..." Sau pur si simplu le bagă bănuții in buzunar benevol medicilor...atunci poate am reuși sa schimbam ceva. Eu nu am trăit in ultimii ani in țara dar am ajuns in ianuarie la spital de urgentă cu mama mea ce făcuse o criza ciudata de epilepsie,plângeam si eram speriata ca nu ma bagă nimeni in seama si ca va trebui sa dau bani....dar in același timp eram perfect conștienta ca nu urma sa dau un leu la nimeni si ca daca unu îndrăznea sa insinueze asa ceva in secunda doi il denuntam... Si nu am dat si nu a trebuit sa recurg la asa ceva...dar daca toată lumea ar accepta sa fie firmi pe poziții ar fi altfel situația. Mi se rupe sufletul pt copilașii aceștia care trebuie sa treacă prin asa ceva...