Stop internarii copiilor in spital fara parinti!

Mama revoltată

/ #62 Experiența neplăcută

2016-04-27 19:13

Am fost în urma cu o luna în România, acasă avut ghinionul de a face laringita.  Am ajuns de urgenta la spital unde urma sa i se bage o branula. Patru femei ( asistente, infirmiere ) stateau peste un copil de 2 ani si 10 luni pt o branula. Pe mine m-au silit sa stau departe. Bineinteles ca le-am zis ca asta e trauma. Trebuie sa fiu langa el.Copilul meu e învățat ca la doctor sau în situații de acestea sa fiu lângă el. Nu am rezistat sa aud cum se sperie și nici măcar voce sa plângă nu are de atâta sperietura sa se vadă intre patru animale care țin de el de parcă era de 150 de kg. Groaznic!  Am fost acum cu copilul la doctor în germania și ghici ce? Cum a intrat în cabinet a început sa urle. Tot timpul a mers de plăcere la doctor pana sa cunoască sistemul romanesc!  Îmi este silă de acest sistem. Bineînțeles ca a urmat invitația de internare care am refuzat categoric. Nu ar trebui sa existe așa ceva.  As putea sa îmi dau în judecată ptr asta. De aici mi sa spus clar ca are traumă și va trebui sa lucram cu asta sa i iese. Opriți acest sistem tâmpit.  O mama nu are nevoie nici sa doarmă lângă puiul ei bolnav. Doar ca dacă ar fi mama nu s-ar mai putea aplica tratamentele groaznice la câte sunt supuși.  Îmi este scârbă de mentalitatea sau obiceiul sau cum dumnezeu i se mai spune!