Opriti montarea antenei GSM RDS la 20m de Gradinita 5 Sibiu

Mircea

/ #31 Re: Ce Re:

2016-04-26 11:39

#28: - Ce Re:  

 Probabil ca nemții au mai multe antene.  Cercetați mai bine Germania ca sa descoperiți doamna draga . Am locuit în Germania pana anul trecut asa ca nu trebuie sa îmi dați mie explicații ce și cum sunt acolo. A mai scris cineva mai devreme ca trebuie sa va documentați înainte sa scriem ceva, urmați sfatul. Și cred ca începem sa aberam. Încercați Google. Este mai simplu decât sa venim cu argumente fiecare ca oricum nu ajungem la nici un rezultat. Cred ca fiecare este liber sa își exprime părerea.  Se numește democrație și tocmai de aceea haideți nu mai fiți atât de acra în răspunsuri, ironica sau ipocrita. Spuneam ca dumneavoastră faceți o petiție online și folosiți ce blamați.  Trebuia sa adunați semnături din ușa în ușă nu online. Dar eeee.. este mai simplu online și mai comod. Ca sa scriem din fata unui calculator este foarte simplu, sa mergem pe jos e mai complicat.  Am vrut sa subliniez faptul ca folosiți și sunteți incantata de ceva ce blamați. Ca și comparație as putea face cu cei care lupta împotriva defrișării pădurilor.  Cum ar fi dacă s-ar apuca și ei de defrișat? Nu ar fi cam ipocriți cu o doza de nesimțire? Eu cred ca da. Este probabil cel mai bun exemplu cel putem da. Dacă credem cu tărie ca trebuie sa luptam împotriva cuiva sau unui lucru nu cred ca este cazul sa fim încântați sa îl folosim .