Stop indiferenței din spitale


Musafir

/ #226

2016-04-14 09:39

Am semnat aceasta petitie pt ca si eu la randul meu am suferit de pe urma spitalului dar de deta asta in Bucuresti la Municipal. In 2010 am nascut,am facut cezariana,normal am dat bani peste tot (dr.asistente ,anestezist),cand a inceput sa imi treaca efectul rahiei am inceput sa simt dureri groaznice ,atat de rele incat nu puteam sa le chem si doar dadeam cu capul de bara de la capul patului.Langa mine era in patul alaturat o alta fata care astepta sa nasca prin cezariana si le a chemat pe asistente la care vine una ofticata ca a deranjat-o si imi spune printre dinti ca nu mai are ce sa-mi faca ,ca mi -a pus deja piafen cu diazepan si oricum nu are alt calmant mai puternic ca nu are resurse spitalul ..Aplecat ca o floricica si apoi tot aceeasi fata a chemat o din nou apoi mi a spus ca ia calmante de la o mamica si sa le cumpar eu .L am sunat pe sotul dupa ce mi a administrat calmantul si a dat doua milioane (pe vremea aia )si i le am dat asistentei sa i le dea "mamicii" ,sa aflu apoi ca de fapt au de toate pt toti doar ca totul se plateste .Macar de mi-ar fi spis si mie cineva inainte sa le dau bani si sa nu mai trec prin asa durere groaznica .