Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Fumator

/ #2203 Re: Re: Re: Re: Re: Re: interzis minorilor

2016-03-21 13:39

#1027: M - Re: Re: Re: Re: Re: interzis minorilor 

Nu ma intereseaza ca fumatul e nesanatos asa cum pe altii nu ii intereseaza ca dulciurile provoaca diabet spre exemplu. E alegerea mea. Si chiar nu am auzit de nici o lege care te obliga sa imi tii companie in loc sa stai la nefumatori. Ca majoritatea asa fac e problema lor. Legea asta e anturaj cu japca, niste frustrati ofuscati ca prietenii lor prefera sa fumeze fara ei decat sa mearga la nefumatori cu ei au urlat pana s-a adoptat. Ok. O sa ies in oras doar vara la terase, in rest fac petreceri acasa. Voi nefumatorii puteti sa va simtiti bine in cluburile goale pana plezniti. Doar ca cel putin in anturajul meu fac pariu ca majoritatea o sa vina la mine la petrecere si doar cativa papagali o sa mearga in oras. Si atunci ce o sa faceti? Interziceti si petrecerile private? Mult succes...

N-am nimic impotriva interzicerii fumatului in absolut toate spatiile in care cetatenii sunt obligati sa intre. Vorbim de institutii publice, de locul de munca etc. Dar nu te obliga nimeni sa imi sufli in c..r. Nu vrei sa inspiri fum nu veni dupa mine. Dar nu, tu vrei sa ma inghesui cu prezenta ta si dupa aia te plangi ca te afum...

Stiu, o sa se gaseasca un retardat sa imi explice ca inainte de cacatul asta de lege nu existau localuri de nefumatori. Ba existau. Erau putine pentru ca nu prea era cerere dar asta chiar nu e problema mea. Nici localuri de karaoke nu prea sunt si nu vad care e problema.