Abuzuri pe care Romania si Israelul nu le mai pot tolera


Musafir

/ #58

2016-03-07 14:15

Sunt roman si vreau sa ma simt roman in tara MEA, si tot neamul meu de acum incolo!!!
Nu vreau sa fiu acuzat pe nedrept de antisemitism (cuvand inventat de evrei dupa originea stirpei lui Semit - unul din fii lui Noe, cel ce a ramas pe actualele pamanturi israelite - ca sa inchida gura oricarui pamantean care ar indrazni sa-i contrazica) daca as avea indraznirea de a-i combate cu fapte si documente istorice.
Nu vreau sa ma vad sau sa-mi vad mai tarziu copiii in inchisoare pentru ca am indrazni sa-i cinstim memoria pr. Justin, a pr. Ghe. Calciu sau a lui Valeriu Gafencu si a multor alti adevarati patrioti romani si crestini desavarsiti.

Felicitari pentru initiativa si nu va lasati! Vad ca in tara aceasta, acum doar prin petitii-semnaturi mai putem sa schimbam cate ceva.
E nevoie de oameni ca dvs. ca sa conduca o miscare noua de reinviere a romanismului, o asociatie gata oricand sa atace legal prin sute de mii de semnaturi romanesti orice initiativa de dezromanizare, de deznationalizare, de ingropare in uitare a istoriei adevarate a romanilor si de dezumanizare (adica de alterare) a crestinismului romanesc.
Doamne ajuta!

PS:
Mai mult ca oricand se impune si schimbarea imnului si adoptarea unui cantec popular de renume local ca si imn definitoriu: NOI SUNTEM ROMANI. Textul este fara echivoc.