Abuzuri pe care Romania si Israelul nu le mai pot tolera

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzuri pe care Romania si Israelul nu le mai pot tolera


Musafir

#1

2016-03-05 19:18

Ce se intimpla cu acest "Alexandru Florian"? Pentru ce ENTITATE din afara tarii lucreaza si pentru citi bani?
De ce si-a schimbat numele de "evreu" (chiar daca parintii sau bunicii lui au facut-o!!!) cu nume neaos romanesc? Dina cauza "anti-semitismului" romanesc? Acest "antisemitism" NU exista in Romania!
Sau si-a schimbat cu PERFIDIE numele pentru a induce in mentalul colectiv ca legea 217 - total ANTI-ROMANEASCA - este sustinuta de romani!; ca "el"! Acest individ cit si institutul "Elie Wiesel" sunt cele mai mari MINCIUNI infantile pe care NIMENI nu le poate crede!
Mintiti ca sa justificati banii luati pe morti! "HOLOCHES"!

Musafir

#2

2016-03-05 19:27

Romania nu poate fi acuzata de holocaust,pana nu vor fi deschise in mod oficial,arhivele militare,ale tuturor statelor beligerante,inclusiv,arhivele militare ale URSS-ului,acesta fiind singurul mod,care ne poate ajuta,la stabilirea adevarului,cu privire,la gravele acuze,aduse poporului roman!

Musafir

#3

2016-03-05 20:16

Pentru ca sunt roman .
Cugetatoru'

#4

2016-03-05 20:41

   Porcariile lor , nici cel mai mare tembel de pe aceasta planeta nu le mai poate inghiti ( indiferent , de cum invarte ei ca sa se scoate, macar daca ar lesina pt. intotdeauna...ar lasa in urma lor mostenire si anume: ASA NU). De ce nu merg ei la mamele lor de unde au iesit si sa le baga aceste porcarii daca nu mai au stare defel si cauta urmele extraterestrilor ca in niciun caz n-a existat un "holocaust"!


Musafir

#5

2016-03-05 20:57

Am semnat petitia pentru ca este clar ca in acest caz este vorba de un abuz. Si nu unul oarecare, ci unul indreptat impotriva neamului romanesc! Cat timp vom mai tolera astfel de abuzuri, pe care noi le finantam si tot noi le suportam consecintele nefaste?

Musafir

#6

2016-03-05 20:58

Pentru ca mi se pare normal ca aceasta jigodie care loveste in romani sa dispara de acolo !

Musafir

#7

2016-03-05 21:10

Reglementarea pozitiva a relatiilor Romaniei cu Israelul e un ideal comun ambelor popoare ! Holocaustul de la Iasi impotriva evreilor e pe fond de falsitate, fiindca nu romanii l-au infaptuit !
Maresalul Ion Antonescu nu a comandat dumnealui holocaustul impotriva evreilor, dimpotriva i-a ajutat sa plece vii in Israel.
Mihai Petrescu

#8

2016-03-05 21:26

...Legionarii nu i-au ucis; In schimb jidanii , cate masacre au realizat impotriva legionarilor si a poporului roman? Insasi puterea lor monetara a ;;distrus poporul roman'' prin politicul corupt si supus intereselor jidanesti , prin cultura ''modificata genetic'' de catre mintile retardate ale jidanilor, prin religie!!! (sectele sunt infiintate de francmasoni, cartile de teologie au inceput sa fie modificate dupa dorinta lor!! si multe altele)....

 


Musafir

#9

2016-03-05 21:45

Pentru ca sunt roman
Caisa
Musafir

#10

2016-03-05 22:02

Lucrurile trebuiesc facute asezat, in liniste si o reexaminare a legii ar fi binevenita!!!... nu deranjaza ci aseaza legaturile intre popoare pe baze solide, reale.


Musafir

#11

2016-03-05 22:07

Din spirit de dreptate si adevar.

Musafir

#12

2016-03-06 00:53

Domnul profesor Ion Coja are toata competenta pentru ocuparea acestei functii de director.

Musafir

#13

2016-03-06 05:36

Doresc sa se cunoasca adevarul in aceasta problema. Romania nu a luat parte la acest holocaust. Dimpotriva, a salvat multi evrei in acea perioada.

Musafir

#14

2016-03-06 06:28

De nerecunostinta FATA DE ACEASTA TARA A UNOR BOLSEVICI SI URMASI AI LOR

Musafir

#15

2016-03-06 07:00

Memoriul este corect. A. Florian este evident un antiromân, ceea ce nici măcar nu a putut masca în aparițiile publice și în acțiunile de promovare a Legii 217/2015. Dar principalii vinovați sunt susținătorii lui, atât minoritarii etnici care dețin punctele „cheie” ale puterii din România, cât și românii jidoviți care îi susțin din oportunism și promovează sistemul neo-colonial în care se găsește România, în cadrul căruia cel mai mult suferă românismul.

Musafir

#16

2016-03-06 07:22

Pentru ca adevarata istorie trebuie sa iasa la lumina, maresalul Antonescu sa fie considerat un erou national!

Musafir

#17

2016-03-06 07:47

Romane, desteapta-te odata !

Musafir

#18

2016-03-06 07:53

Consider inadmisibil ca un stat să nu respecte suveranitatea altui stat și să intervină politic, economic și social în treburile acestuia. Din punctul meu de vedere, ISRAEL se comportă ca STAT AGRESOR, iar eu ca cetățean român resimt pe deplin acțiunile acestuia.
Fiecare român are toate motivele să se ridice împotriva agresiunii israelite care deși se declară prieten și aliat, face tot ceea ce este posibil să ne distrugă esența culturală și fizică, stat și cetățean.

Musafir

#19

2016-03-06 09:27

Politica promovata de acesti " cominternisti " submineaza nu numai institutiile statului roman, CI si relatiile de incredere si cooperare cu statul Israel, pe toate planurile.

Musafir

#20

2016-03-06 09:43

Este jale mare, ca acești înaintași să fie condamnați a câta oară, am semnat acestă petiție în cunoștiință de cauză, sper să fie de folos.Doamne Ajută! Cu respect un om care are 25 de ani de școală, luate pe merit fără nici o corigență, sau restanță! Ing. Proiectant AURELIAN CEOBANU, am scris aceasta pentru că nu sunt un nimeni...făcut șef la apelul de seară ca-n armată, și încă o dată RUȘINE IMPOSTORILOR, ȘI TRĂDĂTORILOR DE ȚARĂ!

Musafir

#21

2016-03-06 09:59

Am semnat aceasta petitie din respect fata de valori si fata de legi. Ma minunez ca exista legi care, incapute pe mana unui tortionar zelos, ar putea permite arestarea mea pentru ca ma ung cu mir de la Aiud, din candela Sfintilor Inchisorilor!!! Sfintii inchisorilor comuniste, conform legilor in vigoare, sunt legionari, deci nu trebuie cinstiti! Iar legionarii...Si uite-asa am ajuns la Holocaust! Iar eu incalc legea!

Despre milioanele de crestini din Romania si din Rusia cine vorbeste? Ei nu sunt oameni? De ce sa favorizam doar o etnie?

Cred ca avem nevoie de legi care sa permita afirmarea valorilor indiferent de etnie si care sa ne pemita sa ne pastram specificul national si cultural. Sa nu ne schimonosim sufletele de dragul avantajelor materiale! Nimeni nu respecta o rama, sau o unealta, ci o calca in picioare, respectiv o arunca dupa intrebuintare. Avem si noi extrem de multe rame si unelte, au si unii evrei dornici de putere cam prea multe pretentii fara acoperire.

Cred ca exista suficiente rezerve de intelepciune, astfel incat dorinta de putere sa nu ne dezumanizeze, iar greselile trecutului sa nu fie o sursa de inspiratie pentru alte greseli. Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#22

2016-03-06 10:46

Am semnat petitia pentru nealterarea memoriei eroilor romani si pentru libertatea de exprimare.

Musafir

#23

2016-03-06 10:49

Actiunile unor alogeni care profita din plin de ospitalitatea si toleranta acestui popor au devenit de nesuportat.
Ricu

#24

2016-03-06 10:51

Actiunile unor alogeni au devenit de nesuportat


Musafir

#25

2016-03-06 10:54

Pentru tara si neam