Abuzuri pe care Romania si Israelul nu le mai pot tolera


Musafir

/ #21

2016-03-06 09:59

Am semnat aceasta petitie din respect fata de valori si fata de legi. Ma minunez ca exista legi care, incapute pe mana unui tortionar zelos, ar putea permite arestarea mea pentru ca ma ung cu mir de la Aiud, din candela Sfintilor Inchisorilor!!! Sfintii inchisorilor comuniste, conform legilor in vigoare, sunt legionari, deci nu trebuie cinstiti! Iar legionarii...Si uite-asa am ajuns la Holocaust! Iar eu incalc legea!

Despre milioanele de crestini din Romania si din Rusia cine vorbeste? Ei nu sunt oameni? De ce sa favorizam doar o etnie?

Cred ca avem nevoie de legi care sa permita afirmarea valorilor indiferent de etnie si care sa ne pemita sa ne pastram specificul national si cultural. Sa nu ne schimonosim sufletele de dragul avantajelor materiale! Nimeni nu respecta o rama, sau o unealta, ci o calca in picioare, respectiv o arunca dupa intrebuintare. Avem si noi extrem de multe rame si unelte, au si unii evrei dornici de putere cam prea multe pretentii fara acoperire.

Cred ca exista suficiente rezerve de intelepciune, astfel incat dorinta de putere sa nu ne dezumanizeze, iar greselile trecutului sa nu fie o sursa de inspiratie pentru alte greseli. Dumnezeu sa ne ajute!