Pedepsirea violatorilor din Orhei


Musafir

/ #31

2016-02-11 10:16

Degraba voi fi si eu mama si nu as vrea ca copiilor mei sa li se intimple la fel ,deci vinovatii trebuie trasi la raspundere si pedepsiti pu faptele lor. Statul ca tolereaza sau ignora astfel de sitiatii nu face decit sa incurajeze violatorii,criminalii etc....plus ca pedepsele sunt prea blinde ceea ce nu sperie pe nimeni si lumea continua sa-si faca de cap. Parintilor acestor baieti la fel le trebuie mustrari si amenzi, nu deajuns ca leau dat o educatie proasta dar ai continua sai incurajeze in ceea ce au facut astupind gura victimilor si ferindui de pedeapsa.Eu inteleg dragostea se mama,insa exagerata poate da efecte inverse si sa se gindeasca ca azi au violat da miine pot omori, azi un strain da miine proprii frati,surori sau parinti....si poate nici atunci nu vor intelege unde au gresit in educatia lor. Fata ca era una de moravuri usoara, treaba ei, Dumnezeu o va judeca si nicidecum omul, mai intii sa se puna ei in locul ei, apoi sa judece pe altii.
Rusine parintilor ce nu pot da o educatie normala copiilor si nu isi pot asuma responsabilitati.