Pedepsirea violatorilor din Orhei

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Pedepsirea violatorilor din Orhei


Musafir

#26

2016-02-11 10:07

Sper sa i se faca dreptate acestei fete cu psihicul zdrobit si cu sechele care vor ramine pe viata.

Musafir

#27

2016-02-11 10:12

Trebuie pedepsiti violatorii si procuroru, ce fel de procuror esti, nu ai copii
Musafir

#28

2016-02-11 10:14

Cel mai groaznic in tot acest caz este faptul ca aceste "animale" chiar si daca vor fi pedepsite, peste 2-3 ani vor iesi la libertate si mai inraiti si mai predispusi spre astfel de actiuni. Insa fetita asta va ramine cu acele imagini, trairi, suferinte toata viata. Ma intreb si eu: avem oficial inregistrate peste 10 000 de organizatii necomerciale (verificati Registul de la Ministerul Justitie si va veti convinge), am in vedere ONG, partide, culte, asociatii, fonduri etc. dintre care circa 70 %  (daca nu mai mult) promoveaza/protejeaza drepturile omului, si in special apara drepturile femeilor. Alo? Unde sunteti???

Poate Ministrul Justitiei se mobilizeaza si in acest caz la fel de rapid ca in cazul judecatoarei de la Straseni?


Musafir

#29

2016-02-11 10:15

Aş vrea să se facă dreptate, sa fie.pedepsiţi mizeriile

Musafir

#30 Sunt de acord!

2016-02-11 10:16

Sunt de acord, cu gasirea si pedesirea violatorilor !!! si sa se creeze o lege!!! 


Musafir

#31

2016-02-11 10:16

Degraba voi fi si eu mama si nu as vrea ca copiilor mei sa li se intimple la fel ,deci vinovatii trebuie trasi la raspundere si pedepsiti pu faptele lor. Statul ca tolereaza sau ignora astfel de sitiatii nu face decit sa incurajeze violatorii,criminalii etc....plus ca pedepsele sunt prea blinde ceea ce nu sperie pe nimeni si lumea continua sa-si faca de cap. Parintilor acestor baieti la fel le trebuie mustrari si amenzi, nu deajuns ca leau dat o educatie proasta dar ai continua sai incurajeze in ceea ce au facut astupind gura victimilor si ferindui de pedeapsa.Eu inteleg dragostea se mama,insa exagerata poate da efecte inverse si sa se gindeasca ca azi au violat da miine pot omori, azi un strain da miine proprii frati,surori sau parinti....si poate nici atunci nu vor intelege unde au gresit in educatia lor. Fata ca era una de moravuri usoara, treaba ei, Dumnezeu o va judeca si nicidecum omul, mai intii sa se puna ei in locul ei, apoi sa judece pe altii.
Rusine parintilor ce nu pot da o educatie normala copiilor si nu isi pot asuma responsabilitati.

Musafir

#32

2016-02-11 10:18

Sunt si eu femeie shi ma apuca fiorii ce se intimpla la noi in Republica Moldova!!!Te temi sa merginpe drum ca lumea turba,da sa se fi intimplat cu cineva din rudele voastre???Va-ti pus intrebarea asta vre-o data?

Musafir

#33

2016-02-11 10:18

Am semnat pentru dreptate

Musafir

#34

2016-02-11 10:20

sa se faca dreptate in tara asta corupta
Mamica indignata

#35 Pentru parintii acestor nemernici

2016-02-11 10:20

Dragi parinti nu ascundeti faptele, inteleg ca va sunt copii, dar daca au facuto odata aceasta ramine pe veci in singele lor. Ginditiva si la copila violata de insii vostri, ar trebui sa infundati puscaria impreuna cu ei, pentru ca nu iati educat la timp. Banii uneori nu rezolva chiar totul. Si in viata totul se intorce БУМЕРАНГОМ...


Musafir

#36

2016-02-11 10:23

Bastarzii sa fie judecați cit mai repede și public, ca sa le treacă din dorința violului, celor care mai au așa ginduri.

Musafir

#37

2016-02-11 10:25

Iată oare ce aveau sa zică acei oameni care sunt de partea violatorilor daca avea sa se întîmplă așa ceva cu copii lor si unii vor zimbi si vor zice ca nu au fete, stați cuminți ca acum băieții sunt Violați mai ceva... Rușine sa zici băieți de treaba daca consuma droguri .

Musafir

#38

2016-02-11 10:27

Este revoltator si nedrept sa nu se ia masuri contra acestor violatori ca sa le fie de invatatura si altora dornici de asemenea distractii ! Sa se faca dreptate fetei careia i-au stricat viata si viitorul!

Musafir

#39

2016-02-11 10:30

Nici unui copil nu-i doresc să întâlnească în viaţa sa asemenea "oameni"...

Musafir

#40

2016-02-11 10:33

Am semnat pentru ca asa fel de persoane nu trebuesc pedepsite .... Dar trebuie lasati fara asa zisa "arma barbateasca". Nu am cuvinte.... Rusine sa le fie si parintilor care ii sustin si zic cas nevinovati...

Musafir

#41

2016-02-11 10:35

Fiecare din noi poate trece prin asa situatie. Compatimesc fata si mama ei. Toti trebuie sa raspunda pentru faptele sale. Astia trei degradati sa stea acolo unde le este locul- in inchisoare!!!.Oameni nu pot sa-i numesc, dar nici nu vreau. Credca prietena fetei la fel trebuie sa raspunda pentru cele intamplate. Fereste-ne doamne de asa prieteni !!!Justitia corupta la raspundere!!! Haideti sa ajutam o biata fata .

Musafir

#42

2016-02-11 10:36

Pentru ca nu susțin agresiunea, violul si batjocura. Pentru ca niste bestii ca cei 3 trebuie sa fie pedepsiți! Pentru ca vreau sa trăiesc intr-o țara in care sa nu ma tem sa ies din casa, justiția sa fie la cel mai înalt nivel iar securitatea cetățenilor-mereu pe primul loc!

Musafir

#43

2016-02-11 10:37

Nu-mi vine sa cred ca cetatenii trebuie sa semneze o petitie pentru ca cei care au comis o crima nemaipomenit de joasnica sa fie pedepsiti conform legii! dar, cel putin, asta putem face sa sustinem biata fata...

Musafir

#45

2016-02-11 10:41

Rusine pentru judecata din Moldova pentru ca avem zeci de cazuri asemenea care au fost la fel nerezolvate.

Musafir

#46

2016-02-11 10:43

trebuie sa se faca dreptate

Musafir

#47

2016-02-11 10:46

Faradelegile trebuie oprite si pedepsiti cei care sint raspunzatori de aceasta,violatorii la puscarie!!!

Musafir

#48

2016-02-11 10:48

In primul ,rind sa se faca dreptate si macar cu atit sa-si linisteasca sufletul de mama.In al doilea rind,sunt si eu mama de fetita si nu vreau ca copilul meu sa auda macar numai zic sa vada (Doamne fereste)cuvintul "Viol"...

Musafir

#49

2016-02-11 10:52

Sunt mama a 2 fete, ast spune totul......

Musafir

#50

2016-02-11 10:52

Pentru că aceşti idioţi trebuie pedepsiţi.