VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

/ #192

2015-11-01 11:19

Nu stiu de ce am sentimentul cateodata ca pt tara asta noi nu contam decat morti...sau pregatiti pt moarte! Ma refer la salariul NET pe care il are un medic de anatomie patologica (morga pentru cei ce nu stiu) si un chirurg!
Cel de la morga, are de trei ori mai mare salariul pe considerente ca sta in mediu toxic! Iar chirurgul, vai de steaua lui! De parca el nu ar avea uzura nervoasa cat cuprinde, responsabilitate pentru viata unui om, si daca nu stie carte, te omoara! Simplu! Iar biserica....nu vreau sa comentez! Nici cati bani poate castiga, nici ca preotii au salarii de la stat, nici ca nu-si vad de treaba lor si se baga mai marii lor in politica si ca a ajuns biserica un SRL, si nu mai este de mult un ONG asa cum ar trebui sa fie! Sa-si vada de enoriasii amarati din parohie, sa faca spitale, orfelinate, cabinete medicale, etc. pentru ei. Ca asta le-a fost si le este rostul...Poate ar fi cazul sa li se aduca si lor aminte, ca ASTA LE E TREABA SI CA TREBUIE SA SI-O FACA IN NUMELE CREDINTEI PE CARE O PROPOVADUIESC!