Cerem anularea restricției aplicată biciclistilor în zona cetate


Musafir

/ #1

2015-09-26 12:31

Am in cap niste cuvinte pe care cu greu ma abtin sa le pun pe ``hartie``..asa ca o sa fiu scurt si la obiect:am semnat aceasta petitie pt.ca mi-i se pare TOTAL abuziva,adica este mai simplu sa interzici nu?sa ne creeze intai conditii si apoi sa amendeze nesimtiti de asa zisi politisti locali(FUNCTIONARI PUBLICI toata ziua ca noaptea DORM la celebrul nenorocit de pasaj al pletosului si alta treaba nu au decat sa amendeze tot biciclisti pt.ca merg pe strada si nu pe asa zisele piste desenate pe trotuarul ala nenorocit facut de pletos cu dalele alea..P.S.:poate vede localul pacii mesajul meu:mai antreneaza-te!cat de PRAF sa fi sa nu poti prinde un biciclist care mai cara si o fata pe ruda?si ajutat de masina...ESTI VARZA ! :)) AM INCHEIAT CITATELE).Alt motiv pt.semnarea petitiei:masinile au voie sa parcheze pe lucrarea pletosului?parca era in garantie....scuterele electrice de pe Marasesti au voie?CicloVelourile pletosului le transportam in cap sa nu-i deterioram pretioasa lucrare?Timisoara capitala culturala in 2021 cu asemenea aberatii de decizii luate peste noapte de burtosii de la Consiliul local...???capitala culturala a pacii...vai de steaua noastra...