DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!

Prietenul adevarului
Autorul acestei petitii

/ #51 Re:

2015-08-14 13:02

#50: -  

 Imi pare nespus de rau ca ati trecut prin astfel de situatii neplacute. Din pacate, nu sunteti singura.  Stiu ca nu e o consolare, dar altii si-au pierdut copiii, parintii, fratii, surorile, partenerii de viata pentru totdeauna si niciodata nu a raspuns nimeni. Situatiile descrise in petitie au fost numai cu titlu de exemplu, traite personal sau relatate de cunoscuti, apropiati ori mai indepartati., aflate din mass-media.  Cu durere, aveam a constata ca tabloul prezentat este departe de a fi complet. Dezastrul, mult mai mare si tot ce mi se povesteste face rusine notiunii de om, hainei medicale. Va felicit pentru curajul de a vorbi acum si sper ca tot mai multi sa va urmeze exemplul. Pentru ca tacand, suntem la fel de vinovati ca cei care omoara, iau mita si nu patesc nimic, devenim complici la nenorocirile altora, perpetuarea obiceiurilor ilegale, imorale si nesanatoase. Eu, Dumneavoastra am fost totusi in conjunctura fericita in care am putut da, am avut de unde si astfel am putut sa ii tinem pe cei dragi noua inca putin aici. Pentru altii, prezenta sau absenta plicurilor a facut diferenta dintre viata si moarte. Imi puteti scrie oricand simtiti nevoia si ma oblig a va raspunde de indata ce va fi posibil, asa cum ma pricep.  Va sarut si va imbratisez.