Spune NU scurtarii vacantei de vara!!!!

BrainDamage

/ #95 Sistem de rahat.

2015-08-12 13:59

Finally clasa a 12.  Pentru mine deja nu mai conteaza scurtarea dar sunt sute de mii de elevi care : din clasa a 5 daca imi aduc bine aminte deja ai 6 ore zilnice. Da frate 6 ore in care mergi sa asculti fiecare profesor sa iti toace capu sa scri sa fi atent.  Ai 10 minute pauza, nu apuci nici sa mananci ceva liniștit. Dupa care mergi acasa dupa 6 ore (unii ajung la 5-6 seara pentru ca au cursuri de dupamasa) de scris si ascultat unele lucruri care chiar nu te ajuta deloc in viata dar na..sa bage cat mai multe chiar daca vad ca elevii nu invata prostii dar trebuie sa le sti ca asa se cere si asa trebuie si asa vor altii. Asa deci dupa 6 ore ajungi mananci stai umpic ca iti bubuie capu' si nu poti face nimic, după aceea temele frate baga inca 4 ore ca sa termini la tot pentru ca de ce sa ne relaxam acasa sa fim fresh a doua zi + învățatul,  cu toate astea termini la ora 9-10 poate nici atunci si ce faci? Dus si somn.  A2 zi la fel esti un robot fara viata. Si in weekend dc sa fie liniste si pace,  vorba fiecarui profesor"e weekend va dau ca este timp" serios? Vreau sa ma duc si eu la un bazin frate sa inot sa fac cv relaxant da de unde invata fratr baga ca sunt "doar" 12 ani + - facultate dupa caz. Si asa ai pierdut atatia ani si ai ramas cu ce e nevoie si fara pasari nu stiu de care si simtagme + alte prostii.  

Si aici ajungem la subiect,  ba mizeriilor ia puneți-vă voi in locul elevilor sa faceti măcar o luna de scoala asa cum se cere sa vedem e bine la serviciu vostru unde ati ajuns pe pile relatii si spaga sau sa tragi ca un prost si sa nu ajungi niciunde pentru ca mizerii ca voi vor sa distruga tot ca ei sa ramana sus toata viata.