Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

liviu m.

/ #42435 Despre cei care ii apara pe "baieti"

2015-07-24 10:50

Ca multe milioane de romani de pretutindeni, parca si pe mine ma cuprinde o revolta inca SI mai mare cand ii aud (si vad, asta e extrem de important) pe cretinii care gasesc de cuviinta sa toarne zoi pe fata` si sa ii ridice in slavi pe violatori. Atunci insa, dupa ce petreci prin minte cateva feluri in care i-ai putea face sa inteleaga enormitatea cuvintelor (si, mai nou, faptelor) lor -  si constati ca nu prea e nimic de facut, te cuprinde, culmea, un soi de ...FRICA. Este eterna frica care, in oraselul copilariei se exprima in cuvinte cam vulgare, dar juste:,,Mai baiete, de tren si de fndul calului trebuie sa te feresti !" PROSTIA, in infinitele ei culori, este cu mult, mult mai periculoasa decat orice posterior de cal si orice masinarie, oricat de periculoasa. Prostia e mai rea ca arma atomica.


 
DAR ALTCEVA VREAU SA INTREB. CA DE FIECARE DATA CAND RAMAI DEZARMAT, TE INTORCI SPRE DUMNEZEU. PROBABIL CA AU INTREBAT SI ALTII, AICI:  BISERICA ROMANA, diferitele biserici, CE ATITUDINE, CE ROL  A INTELES CA ARE?  DACA UN GRUP DE VREO 12 PREOTZI, DIN CEI CARE VORBESC OAMENILOR IN FATZA ALTARULUI IN FIECARE DUMINICA, NU din cancelariile ultra-luxoase de la Patriarhie , AR MERGE ACOLO SA II ADUNE PE SATENI SI SA LE GRAIASCA PRE LIMBA LOR, OARE TOT CU PIETRE SI INJURATURI I-AR INTAMPINA....bunii crestini din satul acela? DAR DACA, CHIAR, DE CE NU, DACA PREA-FERICITUL DANIEL S-AR DEPLASA ACOLO, c-un elicopter (si suita` de jandarmi),  OARE NU ASTA II ESTE,  FIX,   MENIREA PE PAMINT?!?
 
P.S. Dupa ce vad mai nou ca se intampla acolo, ma tem ca nu va trece mult si ceva F. URIT si F.
GRAV (ireparabil, ca si violul ABJECT) se va intampla, incat cred (si asa cred si multe cunostintze de-ale mele) ca se impune trimiterea unei companii de jandarmi, un regiment, in niciun caz din judetul Vaslui. Iar Patriarhia are unica ocazie sa arate ca poate trimite acolo 100 de preoti, si mai tineri si mai batrani, in frunte cu Patriarhul... ACUM ORI NICIODATA (să dăm dovezi la lume... ca nu suntem oamenii cavernelor, asa cum, deja, ne-au aratat a fi haitele de romi in Vestul Europei) !