Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

/ #40554

2015-07-23 11:55

Pentru că violenţa trebuie eradicată! Nu! oricărui act de violenţă! Mulţi spun că şi infractorii au drepturi. Dreptul meu se opreşte acolo unde incepe dreptul tău! Dreptul tău se opreşte acolo unde începe dreptul meu! Am dreptul la viaţă, la integritate psihică şi fizică, am dreptul la a dispune cum doresc de corpul meu! Nu am dreptul să fiu violat! Nu ai dreptul să violezi, să maltratezi, să chinui, să supui la acte şi fapte abominabile! Păcat că magistraţii au uitat că Justiţia nu e decât în slujba omul şi numai a lui, nu în slujba infractorilor a căror viaţa  se dovedeşte a fi mult mai protejată, din ce în ce mai protejată! De la o vreme se pare ca "Dreptul" pare să le găsească mai multe drepturi criminalilor decât sărmanelor victime. Ce desuet, feudal şi retrograd sună : "ea a fost de vina!" Inculţi, răi şi mai ales mulţi. Nu voi animalelor! trebuie să faceţi legea! Legea e chiar una şi ea nu protejează infractorii!! Legea trebuie doar aplicată corect. Există Lege! Toţi trebuie să o respectăm!