Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

/ #1596

2015-07-18 13:42

De ce am semnat aceasta petitie???E simplu...fiecare dintre noi avem propriile drepturi...dreptul la viata,la fericire,la libertatea de-a ne exprima.In momentul in care unii(ma abtin sa nu-i caracterizez altfel,chiar daca ar merita asta)isi permit sa abuzeze de cineva,sa le calce in picioare sufletul,demnitatea si care in conceptia lor ar trebui sa fie inferior lor,trebuiesc pedepsiti pe masura faptelor comise...Nimeni..absolut nimeni din lumea asta nu are dreptul legal de-a asupri un semen doar sa arate celorlalti ca este prepotent,ca este"barbat"...din contra,cine recurge la astfel de gesturi nu face altceva decat sa cada el insusi in dizgratie.Asadar,sunt intru-totul alaturi de fata aceea nevinovata care a trebuit sa indure toate acele obscenitati si cer fara indoiala arestarea celor 7 brute si tragerea lor la raspundere.Astfel de orori trebuie sa inceteze,femeile nu mai trebuiesc tratate ca niste simple obiecte,din contra,ar trebui tratate cu si mai multa delicatete pt ca,ne place sau nu sa recunoastem noi barbatii,ele sunt rotile motrice ale existentei noastre pe acest Pamant.Cine are urechi de auzit sa auda,cine vrea sa ma contrazica are tot dreptul...eu mi-am spus parerea mea sincera.Dumnezeu sa ajute pe biata fata sa treaca peste cosmarul asta...