SOLICIT PUBLIC DEMISIA PRESEDINTELUI IOHANNIS


Musafir

/ #134

2015-07-17 19:21

Acest presedinte nu face decat ce-i convine lui, fara sa se gandeasca la cei ce si-au pus mari sperante in el.
Il intereseaza sa fie tratat ca un ,,suveran""( vezi faza cu paltonul),sa aiba conditii excelente undelocuieste (vezi cheltuielile pentru renovarea vilei, unde va locui) El vrea guvernul lui(nu al tarii)sa poata comanda el ce legisa dea (vezi respingerea codului fiscal, votat si de PNL, dar acum facuti de ras ca nu a primit o astfel de ,,comanda"'). Doamne si cate ar fi de spus de o persoana care nu are treaba cu politica dar este un fidel observator. Nu-i iau apararea lui Ponta, darcred ca a facut fffff. multe pentru noi acesti amarati carene chinuim sa traim si sa ne realizam noi si copiii pe 1000-2000 lei, iar lui nu-i ajung 6000lei, cand are totul, in protocol si nu plateste intretinere....Rusine d-le pres, oricare ai fi.Fa mai multe pentru Tara ca de aceea te-am ales, nu sa creezi institutia primei doamne, ca am mai avut una si stii cum a sfarsit.Puteti face asta cand poporul vede ca-i aparati interesele nu cand il frustati de acestea. Dumnezeu sa va dea sanatate, dar mai
ales minte in folosul notru, chiar daca va exprimati mai greu in romana.Am avut regi (tot nemti) care au tinut mai mult la noi.
Dati dovada ca ati meritat votul nostru si lasati ambitiile politice cu care nu ar trebui sa mai aveti de aface