Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #41422 Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-12 11:08

#41419: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

UNDEVA STIU SI EI CA LI SE INFUNDA DAR AU TRAS SI PE ALTII DUPA EI...INCLUSIV DIN RANDUL CELOR SA_LARIATI CUM SPECIFICA TOT EI IN "NESTIINTA" CAZAND PE CAZ PENAL CA ASA DORESC EI CONSORTIILE, SINDICATELE SI STATUL ROMAN IN CULPA,  ASTA NU-I ABROGA SAU II IARTA CA AU COMIS ILEGALITATI PE MICIUNII SI ALTELE ...PENALE,"

Uite , vezi nu scot din context. Scot doar ce consider ca putem analiza, ce consider eu ca mai trebuie analizat. Poate mai si gresesc (deh timpurile si oricum nimeni nu poate fi perfect). Da, "undeva" stiu si ei ca li se poate infunda, "undeva" consider ca le este si lor frica numai ca merg sub deviza "cu.raj gaina ca te tai" Le-am simtit frica si teama de adevar din discutiile purtate cu ei numai ca se bazeaza pe lipsa noastra de reactie si se mai bazeaza pe faptul ca toate institutiile care au pus umarul la acest furt (consider ca este un furt si nu ma vei contrazice) nu mai pot sa isi dea la giole singure si trebuie sa mearga inainte cu orice risc. Mai spera ca acest nenorocit de guvern sa nu pice pentru a ne putea tine sub control. Mai spera sa poata da in continuare cte ceva acolo pentru ca no romanii ne multumim cu putin si ne ajunge si acel putin.

Problema e ca noi nu am reusit sa facem cunoscut acest caz opiniei publice atat din tara cat si din strainatate. Cate ONG-uri care reprezinta drepturile omului am contactat? Cate televiziuni din afara am contactat? Oare noi am facut tot ce ne este noua in puteri sa facem pentru castigarea dreptatii? 

Atata timp cat nu vom  face nimic , nimic vom castiga