Demite-L pe Ponta!

Musafir

/ #230

2015-06-09 16:41

Dupa statistici este cel mai bun premier din Europa. Hotia pe care au facut-o cei din PDL,  mascati acum in PNL, nu are egal. Cel mai mare furt din istoria acestei tari l-a facut Basescu cu trupa. Astea sunt faptele! A imprumutat Romania si a scazut salariile bugetarilor mai rau decat in Grecia. Ponta a dat cate un salariu in plus pe an fiecarui om care munceste . Alimentele au scazut in hipermarket-uri cu aprox 12% . Deci la 10 luni daca cheltuiti pe mancare cate 1000 ron / luna  ramaneti cu 1200 ron. Adica banii pe care trebuia sa-i dati daca TVA-ului nu scadea. Astea sunt faptele. In rest voi comparati 40000 de Euro  cu miliardele si nu exagerez, furate de Basescu? Dar cei 40000 au fost facturati. Flota nu a fost facturata! Cata mizerie. Doar vorbe fara nimic in spate . Astept sa ma injurati ca asa va e caracterul. Este incredibil cat de spalati pe creier sunteti. Cum nu tineti seama de fapte! Stiti doar sa tipati hotii dar pe Iohannis, cu 6 case din meditatii, nu-l vedeti. Rusine ! Si voi va numiti oameni? 

Iohanis a venit acum si a plans ca Ponta este mai presus de omul de rand . In urma cu o saptamana a pus-o pe Stanciu peste omul de rand Rarinca care a facut puscarie nevinovata in urma unui abuz nu unei erori. Nu era asa de apropiat, acest neamt,  de omul de rand. Ipocritul o apara pe Stanciu dincolo de orice limite ale bunului simt. Nu am votat PSD niciodata. Spun adevarul ! Dar de acum o sa-l votez si nu pentru ca imi place acest partid cu multi hoti in el ci pentru ca imi e scarba de pnl care are cei mai mari si mai multi hoti in el. Dintre doua rele PSD-ul acum este raul mai mic din pacate. Uitati-va la nebuna aia de Gorghiu cum tipa despre Sova in procesul Turceni -Electrica , cand Sova apara Turceni ea apara Electrica. A luat contractul cu ajutorul lui taticu care era director in Electrica. Se poate asa ceva? Macar Sova a castigat si Gorghiu a pierdut! Eu nu zic ca Sova nu a furat, insa Goghiu trebuie sa vorbeasca? Dar voi puneti botul. Saraci in informatii, fara prea multa minte, o luati asa cum v-o serveste propaganda. Bravos natiune! Vorbiti de democratie dar nu intelegeti nimic! Va doresc numai bine si sper sa va lumineze Dumnezeu, ca aveti mare nevoie.