Demite-L pe Ponta!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demite-L pe Ponta!


Musafir

#226

2015-06-09 16:35

Dacă nu-l dam jos pe mucea ăsta, bagalas în .....masa, acuma, sa ajungă sa fie judecat ca orice alt roman ca funcție, o sa ajungem sa ne fure parlamentul ăsta de cacaO încă 25 de ani de acum înainte. SA SE FACĂ DREPTATE!!!! Și sa ieșim în strada!!!! Greva!!!! Blocam drumurile!!!!

Musafir

#227

2015-06-09 16:35

Pentru a suspenda un infractor!!!

Musafir

#228

2015-06-09 16:35

Mama saturat sa tot fim ultimi oameni din Europa.ma-s întoarce acasă sa muncesc nu la străini. ....și în tara noastră se poate ca avem o tara bogata și oameni buni și deștepți ....trebuie în primul rand sa oprim coruptia

Musafir

#229

2015-06-09 16:37

Îmi doresc o Românie a cinstei! Jos guvernul Ponta, afara cu toți Hoții , indiferent de culoarea politica!
Musafir

#230

2015-06-09 16:41

Dupa statistici este cel mai bun premier din Europa. Hotia pe care au facut-o cei din PDL,  mascati acum in PNL, nu are egal. Cel mai mare furt din istoria acestei tari l-a facut Basescu cu trupa. Astea sunt faptele! A imprumutat Romania si a scazut salariile bugetarilor mai rau decat in Grecia. Ponta a dat cate un salariu in plus pe an fiecarui om care munceste . Alimentele au scazut in hipermarket-uri cu aprox 12% . Deci la 10 luni daca cheltuiti pe mancare cate 1000 ron / luna  ramaneti cu 1200 ron. Adica banii pe care trebuia sa-i dati daca TVA-ului nu scadea. Astea sunt faptele. In rest voi comparati 40000 de Euro  cu miliardele si nu exagerez, furate de Basescu? Dar cei 40000 au fost facturati. Flota nu a fost facturata! Cata mizerie. Doar vorbe fara nimic in spate . Astept sa ma injurati ca asa va e caracterul. Este incredibil cat de spalati pe creier sunteti. Cum nu tineti seama de fapte! Stiti doar sa tipati hotii dar pe Iohannis, cu 6 case din meditatii, nu-l vedeti. Rusine ! Si voi va numiti oameni? 

Iohanis a venit acum si a plans ca Ponta este mai presus de omul de rand . In urma cu o saptamana a pus-o pe Stanciu peste omul de rand Rarinca care a facut puscarie nevinovata in urma unui abuz nu unei erori. Nu era asa de apropiat, acest neamt,  de omul de rand. Ipocritul o apara pe Stanciu dincolo de orice limite ale bunului simt. Nu am votat PSD niciodata. Spun adevarul ! Dar de acum o sa-l votez si nu pentru ca imi place acest partid cu multi hoti in el ci pentru ca imi e scarba de pnl care are cei mai mari si mai multi hoti in el. Dintre doua rele PSD-ul acum este raul mai mic din pacate. Uitati-va la nebuna aia de Gorghiu cum tipa despre Sova in procesul Turceni -Electrica , cand Sova apara Turceni ea apara Electrica. A luat contractul cu ajutorul lui taticu care era director in Electrica. Se poate asa ceva? Macar Sova a castigat si Gorghiu a pierdut! Eu nu zic ca Sova nu a furat, insa Goghiu trebuie sa vorbeasca? Dar voi puneti botul. Saraci in informatii, fara prea multa minte, o luati asa cum v-o serveste propaganda. Bravos natiune! Vorbiti de democratie dar nu intelegeti nimic! Va doresc numai bine si sper sa va lumineze Dumnezeu, ca aveti mare nevoie. 


Musafir

#231

2015-06-09 16:42

ne-am saturat ca drepturile poporului sa fie uzurpate de niste ticalosi

Musafir

#232

2015-06-09 16:43

Pentru ca imi iubesc tara si nu imi este indiferent in ce tara vor trai copiii mei!

Musafir

#233

2015-06-09 16:46

Sper sa conteze catusi de putin.


Musafir

#234

2015-06-09 16:46

Am semnat această petiție fiindcă vreau ca în țara mea să fie dreptate și ca fiecare cetățean al acestei tari să fie egal în drepturi și să respecte cu desăvârșire legile indiferent de statutul social pe care îl are.

Musafir

#235

2015-06-09 16:47

Doresc sa se schimbe modul de administración al. fondurilor publice,nivel de trai mai bun,decí si putere de cumparare a cetateanului.
Pensii mai bune deasemeni;pensionari cu máximum de ani activitate au pensii foarte mici,deabía ies din iarna,daramite sa plecee la o recreere undeva.Trebuie sa participam cu totii la aceste schimbari ptr ca sunt mult intarziate fata de nivelul din Europa si ptr ca romanii muncesc si merita sa fie rasplatiti valoric si moral.
Doresc ca parlamentarii sa voteze drept,daca nu,inseamna ca nu sunt suficient pregatiti sa dicteze.
Multumesc,o zi buna in continuaré si sper ca aceasta acctiune sa aiba mai mult succes decat Nerusinarea luí Ponta.
Radu

#236 Re:

2015-06-09 16:48

#226: -  

 Poate inveti sa scrii romaneste, maimuta! Ponta stie 4 limbi straine, maimuta! Blocati pe dracu ca sunteti mult mai putini. Daca respectati democratia cum sustineti, atunci respectati principiul majoritatii, maimute! 


Musafir

#237

2015-06-09 16:51

Nu este compatibil cu acest rang.. nu are respect pentru români si România. . Constituția noastra este o fabula in viziunea lui. Si apoi.. minte, înșeală fură, se aliază cu hoții .. acest OM este o GLUMA.. NU UN PREMIER..

Musafir

#238 Re:

2015-06-09 16:52


Musafir

#239

2015-06-09 16:52

cand se va termina acest oribil cosmar numit parlamentul rusinii????????

Musafir

#240

2015-06-09 16:53

Este nepermis intr-un stat democratic ca primministrul sa fie mai presus de legile statului ! In fata legii toti suntem egali si platim fiecare pentru greselile comise.
Musafir

#241 Re:

2015-06-09 16:55

#232: -  

 vezi ca iubesti o tara fara flota! In tara asta johannis are 6 case! Dar nu conteaza, Ponta e vinovat ca a luat 40000 de euro cu facturi platind impozite. Johannis a platit impozitul pe meditatii? 


Musafir

#242

2015-06-09 16:59

Demult astept sa-i scoatem pe hoti! Toti au furat dar astia au intrecut masura !

Musafir

#243

2015-06-09 17:02

unu mam saturat de minciuna care o da omul asta corupt el si cu gasca psd sa plece ca nu a facut nimic pentru romania.ba mai mult se fura mai mult si da taxe ca sa acopere gaurile

Musafir

#244

2015-06-09 17:03

Am semnat aceasta petitie pentru demiterea lui Victor Ponta pentru ca se observa "de la o posta" ca ne fura pe fata cu nesimtire si ca este un prim-ministru al hotilor si al coruptilor. Prea pe fata ne fura, ca sa poti trece cu vederea. Ar trebui pus la zid si curatat pentru totdeauna

Musafir

#245 Re: Re:

2015-06-09 17:05

#236: Radu - Re: 

 Maimuta esti tu cu mata ;)


Musafir

#246

2015-06-09 17:05

Jos Ponta cu hotii din parlament.

Musafir

#247

2015-06-09 17:10

Nu suport impostorii, hotii, mincinosii ,lasii !

Musafir

#248

2015-06-09 17:20

Pentru Dreptate, Lumina si Adevar!
Romania are nevoie de oameni care cu adevarat se sacrifica pentru interesul natiunii si nu pentru un interes personal, familial si de grup!
Pentru tot dezastrul pe care l-a creat personal, familial si de grup asupra natiei romane.
Este cea mai mare rusine a acestei tari, impreuna cu intreaga structura din care face parte!
Va las pe fiecare in parte sa analizati si sa discerneti.
Nu judec,sa nu fiu judecata! Sunt obiectiva si nu subiectiva!
Vorbim despre natiune. Despre soarta unei tari. Cat trebuie sa mai indure acest popor? Este o umilinta si suferinta dusa pana la extrem, pana la limita!

Musafir

#249

2015-06-09 17:20

Cum sa fim conduși de un hot, mincinos, profund corupt, șeful unui grup mafiot, las, mincinos?

Musafir

#250

2015-06-09 17:26

Un premier urmarit penal trebuia sa demisioneze in secunda a doua cu tot cu guvern.Cel mai ticalos premier din ultimii 25 de ani..Exemplu Turciei, guvernul Turciei a demisionat.Avem o camera a deputatilor de rahat si parlamentul la fel.Nimeni nu e deasupra legii indiferent ce functie detine in stat.Senatorii trebuie sa fie in slujba cetateanului nu sa dea legi sa se protejeze pentru furat.Terminatori in buna regula cu Ponta in frunte