Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

/ #39473 Re:

2015-06-06 18:44

#39472: vic -   <= NU DE LA OLTCHIM VINE PROBLEMA CI DE LA ARPECHIM, S-A MAI SPUS PE PETITIE SI PESTE TOT SI IN MASS-MEDIA SI PESTE TOT...., SI IN ACTE SI PESTE TOT.

 Daca eu iti iau apa si ma comport ostil cu tine si uite asa dau apa austriecilor ( Arpechim ), iar aia spun,  ba nu e rentabil inchidem sau o cumparati voi inapoi la pachet cu ce aveti voi si treaba voastra... Romania. Ce fac eu, ca a inebunit furnizorul de apa, eu fiind dependent si avand alti dependenti de mine...legati pe toata planeta asta,  merg sa fac rost de bani sa pot achizitiona intrarea catre purificare, salvez ceva si am salvat ( DPB PITESTI in cazul Oltchim care ofera etilena si propilena, investesc in  ei si-i pregatesc... ) , apa , si sa gasesc solutii sa-mi asigur pe tevi ceea ce-mi trebuie sa  pot functiona ( cere piata si am contracte in derulare..., fac presiuni cumparatorii ...etc. ), salvand si locu_rile de munca din Pitesti si Ramnicu Valcea. Tu stiindu-mi intentiile ce faci, imi  spui  " esti nebun ", ai apelat la aia sa-ti dea bani, inclusiv conversie in actiuni, ai si remodernizat si marit capacitatea,  eu iti spun da, pentru ca vin din profit si trebuie sa ma remodernizez, (  PENTRU CA MI-AI LUAT ARPECHIM-UL ) cere piata, am un brand  mondial si trebuie sa-mi mentin clientii si pot face profit si creste pib-ul tarii si sa supravietuiesc, am 3300 suflete sa aibe aer si apa,  papica plus familiile lor si plus multe alte firme care au la randul lor angajati primind de munca si activitate in societatile lor, in Romania. Tu, faci isterie, crize, nebunii..etc, ameninti, spui ca,  inchizi tot,  iar eu te las si plec, cu conditia ca-mi garantezi ca le dai apa si redresezi tot. Ba mai mult nu faci nimic si continui inchis, iar tu azi imi spui  ca traiesti din ce...??? Productie?? Mai uita-te la anii 2012-2013-2014-2015...ori esti plecat cu casa, ori tu in loc de apa consumi fabule. La 3300 de angajati tu asta le vei spune ??? Vezi ca-ti dai cu combinatul chimic in cap, daca spui ca traieste din productie. Traieste ca a taiat creditori si ca a furat si fura  salariatii, salariile plati compensatorii si angajatii si multe altele.... Suntem jefuiti prin rostogolire. Exista un plan de reorganizare cu cifre la vedere, unde sunt banii???

VREAU SI EU SA FUR PESTE 1 MILIARD SI DUPA SA VA SPUN, PA SI VA TREC IN FALIMENT DAR VA MAI PUN UNA IN CARCA,  NU PRIMITI NIMIC DIN LICHIDARE PE FALIMENT,  PENTRU CA TOTUL PLEACA LA MEDIU, CHIAR MAI VINE SI ROMANIA DIN BUGET SA ACHITE MEDIUL SI MULTE ALTE NENOROCIRI LASATE DE MINE PRIN DAUNE SI PREJUDICIILE CREATE FIRESC TOATE SALARIILE NEACHITATE SI SA RESPECTE SUMELE DUBLATE SI REDUBLATE LA ZI DIN 2013 PANA LA MOMENTUL ACHITARII... ( si asta pentru ca in 2013 nu le-a achitat avand sumele respective ) !!!. EEE,  CE SPUNE ROMANIA????

P.S. : PIPEREA RECUNOASTEA CA SUNT AFECTATE PE ORIZONTALA 20.000 SI 30.000 DE FAMILII IMPREUNA CU CELE DOUA JUDETE VALCEA SI ARGES, IMPLICIT ROMANIA AVAND DE PIERDUT.