Galațiul, oraș fără câini maidanezi


Musafir

/ #94

2015-05-09 05:03

In cartierul meu sunt vreo 5-6 caini care deranjeaza prin latratul lor.Ei latra la fiecare persoana care trece si nu este din zona,incepand cu orele 5 dimineata pana la 23 -24 noaptea.Eu lucrez in schimburi si intotdeauna sunt trezita de latratul lor in fiecare dimineata desi mi-as dori sa dorm pana la orele 8,venind seara din schimbul 2. Nu este normal ca intro tara care se doreste a fi civilizata ,si care plateste toate taxele la un nivel european ,la capitolul caini comunitari sa fim de nivelul unei tari din lumea a treia gen AFRICA,AMERICA LATINA,ETC.In cartierul MICRO 20/21,sunt de asemenia caini care se aduna in haita,vreo 10/11, si va zic sigur,daca nu esti din zona,la orele 22 cand scap eu de la munca si nu este mijloc de transport,nu-ti doresti sa fii prin zona.Primarul nu are de unde sa traiasca sentimente de frica din cauza cainilor comunitari deoarece el circula doar cu masina,si din mers, la 80-100 km /ora nu-i vede.Daca ar circula pe joc,fara mijloc de transport,va asigur eu ca i-ar strange de pe strazi in circa 1 luna.Ar face tot posibilul.