Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
CREANTELE OLTCHIM. |
/ #36134 Re: Re: Re: VREM SA STIM! Cine a semnat in numele disponibilizatiilor un PROTOCOL cu administratorii2015-04-09 09:24#36133: - Re: Re: VREM SA STIM! Cine a semnat in numele disponibilizatiilor un PROTOCOL cu administratorii jud MULTE AU DORIT SA FIE SECRETE. LEGEA LE INTERZICE SA AIBE SECRETE PE ACESTE SUME SALARII SI TOATE DREPTURILE SALARIALE CREANTE. ASTA CU SECRET, NU EXISTA, IAR SE MINTE, JUDECATORUL-SINDIC A VAZUT ACEST PROTOCOL SI IL ARE LA DOSAR, SPECIFICA ASTA, EXISTA LA DOSAR, O COPIE, CEVA CA ARGUMENT PE MOTIVAREA DATA IN DOSAR 349/90/2015. IN IUNIE 2013 AU CREAT ACEST PROTOCOL, NE-AU TINUT NUMAI IN PROTOCOALE SI DIVERSE PROTOCOALE, PE VALTOAREA EVENIMENTELOR SI NE-AU TRATAT CA PE NISTE OI PIERDUTE PRINTRE INSTITUTII. FAPTUL CA AM INCEPUT SA NE STRANGEM SI SA NE ECHILIBRAM, PONTA SI GASCA LUI DE HOTI AU SCAPAT SITUATIA DE SUB CONTROL, SCRIE SI-N PRESA CUM PIPEREA TUNA SI FULGERA PE NEREUSITELE LOR, AU FOST FOARTE MULTE EVENIMENTE SI LEGEA 85/2006 CASAPITA SI CCM LUAT IN DERADERE SI ALTE LEGI... PIPEREA VISA LA UN COD DE INSOLVENTA CARE A FOST ABROGAT SI RESPINS DE CCR ( LA LOVIT IN MOALELE CAPULUI PE PIPEREA CA NU I-A IESIT ), IAR MONSIEUR PIPEREA A LUAT IN CONTINUARE ACEL COD SI LA APLICAT CUM A STIUT EL MAI PE SUSTA SI MAI BINE, FURAND PRIN PROTOCOLE, ARUNCAND LA MASA CREDALA SUME CARE AU FOST GENERATE IN INSOLVENTA, ASTA ESTE O ILEGALITATE, EL ASTA A FACUT... ATENTIE, LA MULTE PROTOCOALE PE SUSTA NU AU LASAT ACCES NICI MACAR DIN PARTEA DISOPONIBILIZATILOR SA INTRE SA FIE PREZENTI, AU FOST INCLUSI SALARIATI ANGAJATI SI SE DEZBATEA SITUATIA SALARIATILOR DISPONIBILIZATI 2013, CHIPURILE DIALOG-SOCIAL SAU ALTE INTALINIRI DE TAINA..... UPDATE Insolventa, reglementata din nou de vechea lege nr. 85/2006. Decizia CCR privind neconstitutionalitatea noului Cod al Insolventei, publicata oficialDecizia prin care Curtea Constitutionala (CCR) a declarat ca intreaga OUG nr. 91/2013 privind insolventa este neconstitutionala a fost publicata vineri in Monitorul Oficial. Odata cu publicarea deciziei, noul Cod al Insolventei este suspendat, astfel incat de la 1 noiembrie procedura insolventei este reglementata din nou de dispozitiile legale anterioare, cele mai importante fiind cuprinse in Legea nr. 85/2006.
|
|
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
România, noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform Constituției
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
STOP eutanasierii câinilor din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
13459 Creat: 2025-05-26
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
1795 Creat: 2025-06-14
România, noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform Constituției
4918 Creat: 2025-06-03
Oradea spune: NU paradă Pride
5255 Creat: 2025-06-10
GRATIERE 2025
18150 Creat: 2025-02-03
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
11992 Creat: 2025-06-04
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
13929 Creat: 2025-06-03
Nu depreciați limba și literatura română! Nu descalificați materna!
1379 Creat: 2025-02-25
Profesor in lanturi? Actiune pentru un drept constitutional! Recunoașterea națională a titlurilor universitare si mobilitatea - transferul cadrelor didactice din invatamantul superior!
39 Creat: 2025-06-15
Cerem audit extern, transparent și independent pentru toate fondurile europene gestionate de România
213 Creat: 2025-06-13
Dreptate pentru Andrei tânărul omorât la Berești fără pic de mila și remușcări 😭😭😭
421 Creat: 2025-06-13
Opriți caruselul creșterii prețurilor și scumpirii traiului românilor!
16 Creat: 2025-06-16
LIBERTATEA de EXPRIMARE
1429 Creat: 2025-06-04
PETIȚIE PENTRU REDESCHIDEREA CINEMATOGRAFULUI ARTA DIN TÂRGU MUREȘ
127 Creat: 2025-06-11
STOP eutanasierii câinilor din adăposturile publice din Timiș!
320 Creat: 2025-06-06
Presiunea și lipsa de apa zi de zi,seara de seara.
37 Creat: 2025-06-14
Cerere de anulare și reluare a alegerilor din 18 mai 2025
14185 Creat: 2025-05-19
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
20845 Creat: 2025-05-19
elena îl aduce acasă pe rareș
61 Creat: 2025-06-15
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
7843 Creat: 2025-05-20