Lasati cainii pe spatiile verzi din Bucuresti

alina

/ #8 amenda

2015-03-20 18:10

Acum 2 zile am primit amenda de la politia comunitara pt ca ma aflam cu catelusa mea, shih tzu de talie mica, care era in lesa,  in spatiu de relaxare respectiv spatiul verde de la coltul blocului, iar la 2 m de noi era un r...t de la oamenii strazii, probabil, de toata frumusetea... Mi-au fluturat un carnetel cu o lege care spune ca nu avem voie in spatiile verzi, gradinile publice etc. decat in locurile special amenajate care lipsesc cu desavarsire. Azi , era cu catelusa in gradina din fata blocului, care e ingradita, si e un fel de pubela publica pot spune , nicidecum un spatiul verde, si ma trezesc cu d-nii de la politia locala care au fost interesati daca am materiale de curatenie asupra mea. Dupa ce le-am aratat ca am un intreg sul de pungute nu doar una la mine, i-am intrebat daca am voie in acea gradina considerata spatiul verde, raspunsul a fost afirmativ atata timp cat curat mizeria lasata de animal ( lucrul care mi se pare de bun simt si consider ca toti detinatorii de animale ar trebui sa faca acest lucru). Ma intreb acum daca maine ma opresc cei de la politia comunitara si imi flutura iar legea in fata , ca nu am voie in gradina blocului, cam ce ar trebui sa fac ? ...