Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

NEWS OLTCHIM:
Musafir

/ #35512 Deputatul Costi Rădulescu îşi ia la întrebări propriii miniştri

2015-03-20 07:34

http://www.viatavalcii.ro/

Deputatul PSD Constantin Rădulescu este interesat de soarta Oltchimului, a disponibilizaţilor care nu şi-au primit plăţile compensatorii, dar şi de soarta celor care lucrează în combinatul vâlcean şi nu şi-au primit salariile. Drept urmare, săptămâna viitoare, liderul PSD Vâlcea va bate la uşa propriilor miniştri (de la Finanţe şi de la Economie) pentru a încerca să se lămurească ce se întâmplă cu banii acestor oameni: „Am lăsat să treacă puţin timp, pentru ca noul ministru Mihai Tudose să-şi intre în atribuţiuni şi chiar dacă am discutat de mai multe ori şi i-am solicitat sprijin pentru angajaţii de la Oltchim, săptămâna viitoare voi solicita, conform procedurilor parlamentare, o întâlnire lămuritoare cu privire la problemele existente la Oltchim. Oamenii au nevoie de răspunsuri şi de fapte şi este de datoria mea să îi informez şi să îi reprezint aşa cum trebuie. Mă interesează ce se întâmplă la Oltchim şi-i voi propune lui Mihai Tudose o nouă întâlnire cu parlamentarii vâlceni şi cu sindicatele din această societate”, ne-a spus preşedintele PSD Vâlcea, deputatul Constantin Rădulescu. Gabi Bercea