Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

martor ocular (sau martor umilit)

/ #35330

2015-03-13 21:58

Domnule Piperea

Ti-am vazut satisfactia, ti-am vazut bucuria si fericirea intiparite pe fata intr-una din salile de conferinta de la Hotel Hilton Bucuresti cu ocazia aprobarii unui mizerabil si rusinos plan de reorganizare.

Te intreb Domnule Piperea oare mai erai atat de fericit daca in data 14.05.2013 nu ne-ai fi furat drepturile noastre salariale? Oare in data de 9.03.2015 ai mai fi avut satisfactia aprobarii unui plan de reorganizare sau vorbeam demult de despre falimentul OLTCHIM-ului?

Ca erai fericit consider ca e un lucru normal, dar te intreb Domnule Piprea , erai fericit pentru realizarile si performantele realizate ca si Adm. Judiciar al OLTCHIM sau erai fericit dor pentru faptul ca odata cu aprobarea planului iti vei mai trage 3 dar eu zic ca vor fi 4 ani de salarii babane chiar nesimtite (50.000 Euro/luna) salarii care nu vor fi niciodata creante precum drepturile noastre salariale .

Te intreb in acelasi timp daca tu ai remarcat pe fetele unora dintre noi umilinta, batjocora si suferinta pe care ne-ai produs-o prin furtul drepturilor noastre salarale pentru ca tu de fapt nu ne-ai furat doar banii si ne-ai furat dreptul la viata.

Am zis unora dintre noi pentru ca unii nici nu stiau pentru ce au ajuns acolo iar altii au ajuns cu gandul ca daca vor participa vor fi primii la bucate iar alti au venit pentru inca o colectie de strangeri de maini , inbratisari si pupaturi cu hotii lor (deh mentalitate de roman cacacios).

Te mai intreb Domnule Piperea, daca respectai legislatia acestei tari in speta Art. 7 , litera C al Ordonante 36/2013 coroboat cu Art. 38 din CCM ai mai fi fost mandru? Ai mai fi avut ocazia sa iti mai iei salariile alea babane de care vorbeam ca de relansarea societatii stim cu totii ca nu poate fi vorba.

Te mai intreb Domnule Piperea , cat de confortabil poti sa te simti cand stii foarte bine ca din cauza ta au murit oameni si ca se pregatesc si altii? Cum poti dormii linistit cand stii foarte bine ca in baza planului de reorganizare vei mai arunca la lada de gunoi a societatii si in ghearele mortii , alti si alti oameni?

Piperea , nu esti nimic altceva decat un criminal ordinar si mizerabil si pentru asta ar trebuii sa nu prea mai dormi linistit