Ce vrem noi pentru hotii ultimilor 25 de ani


Musafir

/ #93

2015-02-24 11:53

Din todeauna, am fost o persoana care nu am putut, si nu mi.am permis, sa incalc legea. Cei care au incalcat sa fie trasi la raspundere, si recuperarea prejdicilor. Sant pensionara cu o pensie de mizerie, dupa 21ani 6 luni de munca, far sa incerc sa adug prin adeverinta un an pe care nu la.si fi lucrat, am crecut doi copii, care la randul lor platesc si ei la bugetul de stat, poate si mai mult ca multi alti, Cel mare lucreaza in Germania de 5 ani, deci bani lui intra la bugetul statului Ro. Eu inpreuna cu sotul meu am facut transfer bacar bani in banca, pentru a ajuta copii, iar acei bani au itrat tot in bugetul statului,de fiecare data cand venim acasa aducem banii in tara, dar bani muciti si castigatii cinstit. Am tot gandit ca peste circa 4-5 ani, sa ma reintorc inapoi in tara, cand sotul va fi si el pensionar, dar pana la urma cred ca voi renunta la cetenia romana, Aici in Ger. m.am rezlvat, tratat o serie de boli fiind asigurata AOK., prin sotul meu, in Ro. nu mai asi fi avut sanse la viata. Am muncit in Ro. fara sa fac abuzurii, si mi.a placut mereu sa fiu in folosul comunitatii, dar comunitatea nu a fot de partea mea, sant umilita pana in maduva osului, de pensia de 463.00 lei. deci cam atat cat ia un ajutor social. Un mi sa luat in calcul nici un spor, ore de ce? ii posibil asa ceva. Am impresia, si nu numai ca in Ro. se masoara legea, cu mai multe unitati de masura. Ar fi mai multe de spus, dar ma opresc, spunand RUSINE statul RO. Anelore Weiss. Cunosc si stiu prea mult, cum se procedeaza, in RO. cand ai neboie de vriu.n birocrat, si poate de.aceia o asemenea pensie.