Votati pentru mentinerea religiei in scoli
Musafir |
/ #2947 Re:2015-01-29 21:03Domnule/doamna, pot sa va fac si eu pe dvs. un om ipocrit, un om fals care doar se crede religios. De unde si pana unde va permiteti dvs. sa ma faceti ipocrit? Si nu, nu ma bucur de zile libere cu ocazia sarbatorilor religioase. Daca as fi chemat, va asigur ca nu as protesta cu nimic. Asta va invata Dumnezeul vostru? Sa faceti alti oameni ipocriti? Parca Dumnezeul dvs. era doar iubire, dar ati dat dovada de prostie. Si de cand si pana cand aveti dvs. cunostintele constitutionale si legislative pentru a contesta decizia unor judecatori? Va doresc drum bun catre CEDO (unde probabil veti gasi raspunsul care nu va convine: decizia este constitutionala data de un organ competent al Romaniei). Si nu, nu majoritatea se supune minoritatii. Daca pana acum nu ati inteles acest lucru inseamna ca nu mai are rost sa imi bat capul. V-a scos cineva ora de religie din program? Aveti dreptul la ora de religie? Atunci ce nu va convine? Ca ceilalti nu sunt obligati sa faca religie? Dar ce va intereseaza pe dvs. ce fac altii?
Dupa un amar de timp in care mi-am batut capul incercand sa mai deschid mintile unor oameni inchisi de catre BOR, in general, mi-am dat seama ca ma lupt cu morile de vant. Decizia CCR este permanenta si a fost publicata in Monitorul Oficial, deci va intra in aplicare. Puteti sa contestati unde doriti dvs. decizia, ea este declarata constitutionala de catre un organ competent.
|
|
Petiții promovate de alți utilizatori
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
47715 Creat: 2025-02-03
STOP ÎNCHIDEREA BIBLIOTECILOR DIN MEDIUL RURAL ‼️
4597 Creat: 2025-07-21
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
8014 Creat: 2023-03-14
ÎN MEMORIA URSULUI SPERANŢA ȘI A PUILOR SĂI OPRITI MASACRAREA DE URSI
583 Creat: 2025-07-21
Reducerea taxelor CECCAR
482 Creat: 2025-07-20
SALVATI UNITATEA DE ASISTENTA MEDICO-SOCIALA BOLDESTI-SCAENI
340 Creat: 2025-07-23
Manifestul părinților pentru o educație mai bună
335 Creat: 2025-07-21
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
2857 Creat: 2025-07-09
Vrem un parc pentru copii în Zona Nouă – str. Postalionului, Sector 4! 🌳
249 Creat: 2025-07-21
Petiție pentru înființare unui Oficiu Consular Român la Bordeaux- FRANTA
227 Creat: 2025-07-20
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2618 Creat: 2025-07-09
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
2029 Creat: 2025-07-11
Dorim Aquapark in Noua cu zona descoperita si piscina acoperita, cu zona de terase, terenuri de sport pentru adolescenti si parcare.
981 Creat: 2024-06-28
Schimbarea zilei de deschidere a noului an școlar 2025-2026
172 Creat: 2025-07-24
🔹 Cerem dizolvarea comitetului bisericii și reluarea votului pentru alegerea pastorului
142 Creat: 2025-07-23
Redeschiderea bibliotecii comunale Baciu
136 Creat: 2025-07-21
Stop accidentelor din Jucu! Cerem măsuri de siguranță rutieră.
138 Creat: 2025-07-18
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
3031 Creat: 2025-07-04
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4496 Creat: 2025-06-14
Mărirea diurnei externe !
111 Creat: 2025-07-20