Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA |
/ #32771 Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA SC. OLTCHIM SA.2015-01-28 10:09https://www.youtube.com/watch?v=wtng11JJaac La Piovra SC. OLTCHIM SA. A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30008 (TOATE, INCLUS SI VINCEA CARTEL ALFA) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA. CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 #29828 DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHIM :#29829 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )#29830 CE SPUNE CODUL FISCAL DESPRE VENITURI SALARIALE?#29832 Tribunalul Vâlcea a decis intrarea "Oltchim" în insolvenţă#29834 STOP CENZURA !!!!!!!!!!! SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30008 (TOATE INCLUS SI VINCEA ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA. ACTIVITATI DE SERVIRE A BAUTURILOR, MASA SI DANSUL OLTCHIM: • Culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim: în timp ce muncitorii îşi primesc salariile mizerabile cu întârziere, armata de directori şi şefi nu are nici o remuşcare să-şi ridice salariile grase de circa 100 milioane lei vechi net/lună. şi funcţionează la mai puţin de 20% din capacitate. - Popescu Valentin - director Directie Energetica - Mecanica etc. ziaruldevalcea.ro Management: La toţi aceştia un „sincer”: huuuooooo! Conducerea societatiiConsortiul alcatuit din
Stanescu Nicolae Bogdan Codrut Administrator Special Avram Danut-Victor Director General Adjunct Talpasanu Mihail Director Directia Productie Spiru-Ciobescu Laurentiu-Armand Director Directia Comerciala Smeu Alin-Ion Director Directia Economica Munteanu Dana Maria Director Directia Resurse Umane Pirvu Marius* Director Directia Petrochimica Bradu * incepand cu data de 25 iulie 2014 este detasat la Aministratia Bazinala de Apa Arges-Vedea, pe o perioada de 6 luni oltchim.ro impreuna cu MIRCEA DEACONU si FLORIAN MATEITA si toti care contribuiti la DEMOLARE La toţi aceştia un „sincer”: huuuooooo! Oltchim Râmnicu Vâlcea (simbol bursier OLT), aflată în insolvenţă de anul trecut, îşi va extinde businessul în mai multe domenii noi, inclusiv cultivarea plantelor şi fabricarea ambalajelor din lemn, în condiţiile în care fabricaţia produselor chimice se desfăşoară la mai puţin de un sfert din capacitatea combinatului chimic.
Administratorii judiciari ai companiei vâlcene au convocat o adunare extraordinară a acţionarilor pentru a aproba completarea obiectului de activitate cu mai multe activităţi, printre care fabricarea de instrumente medicale şi stomatologice, şi lucrări de demolare a construcţiilor.
Noile domenii vor spori diversitatea activităţilor Oltchim, care, pe lângă petrochimie, mai numără şi comerţul cu ridicata al florilor, activităţi de servire a băuturilor şi repararea calculatoarelor şi a echipamentelor de comunicaţii, potrivit unui comunicat trimis Bursei de Valori. zf.ro
|
|
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
35213 Creat: 2025-02-03
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
2248 Creat: 2025-07-09
Dorim Aquapark in Noua cu zona descoperita si piscina acoperita, cu zona de terase, terenuri de sport pentru adolescenti si parcare.
767 Creat: 2024-06-28
Interzicem Festivalul Beach Please in Romania
164 Creat: 2025-07-15
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
1510 Creat: 2025-07-11
Subiect eronat (I.A.4.) , titularizare învățători secția maghiară
78 Creat: 2025-07-16
Solicitare de sprijin diplomatic și logistic pentru evacuarea soților palestinieni ai cetățenelor moldovene din Fâșia Gaza
56 Creat: 2025-07-16
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2339 Creat: 2025-07-09
„Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”
554 Creat: 2025-07-13
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2839 Creat: 2025-07-04
DREPTATE PENTRU ASISTENȚII PERSONALI – SPORUL DE RISC ESTE UN DREPT, NU O FAVOARE!de!
529 Creat: 2025-07-13
Susține Colegiul Ecologic „Prof. Univ. Dr. Alexandru Ionescu” din Pitești! Stopați blocajul abuziv care pune în pericol dreptul la educație!
26 Creat: 2025-07-16
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
650 Creat: 2025-07-05
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
868 Creat: 2025-07-07
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
535 Creat: 2025-07-02
Combaterea parazitismului, tăierea ajutoarelor pentru cei care refuză să muncească
15 Creat: 2025-07-17
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
929 Creat: 2025-07-05
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4363 Creat: 2025-06-14
Respect pentru spațiul public – opriți supravegherea ilegală a copiilor din parcul Dino!
15 Creat: 2025-07-15
NU BEACH PLEASE, SALVAȚI GENERATIA TÂNĂRĂ
45 Creat: 2025-07-13