Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

O persoana realista

/ #81 Cata ipocrizie

2015-01-17 21:35

Doamne cate minciuni se pot scrie aici!Nu-mi vine sa cred!!Cum puteti sa spuneti ca voi cei cu postliceala stiti sa faceti de toate si ca noi studentii la Universitatea de Medicina "nu stim sa facem macar o injectie"?!In primul rand ca noi facem 4 ani de facultate,si spre deosebire de postliceala unde te cam duci cand vrei,noi chiar trebuie sa ne ducem;2)Avem cate 10 examene pe semestru si ni se arunca teancul de foi de invatat sau mai bine zis teancul de carti la fiecare materie si au pretentia sa stim lucruri care nu intra in atributia Asistentului si invatam de ne ies pe urechi si aveti tupeul sa spuneti toate prostiile astea?Daca va credeti asa tari duce-ti si faceti facultatea ,daca sunteti in stare bineinteles pt ca o postliceala o termina oricine(studii medii).Ca drept dovada,foarte multe asistente de varsta a2a vin si isi fac facultatea domne,si invata si se straduiesc sa plece de la serviciu pt aceasta facultate,bravo lor,sunt mandra de ele,inclusiv de mama mea care urmeaza aceasta facultate.NU veti fi platite niciodata la fel ca noi ca altfel nu s-ar mai fi facut facultatea,toata lumea ar face rasul de posticeala si am termina balciul.Sa numai zic faptul ca eu cunosc persoane cu postliceala terminata si isi trimit copii la mine sa le fac injectii si asa mai departe pt ca ei nu stiu nici macar sa faca o injectie intramusculara.Despre ce vorbim?!NOI invatam asa ceva din anul I de facultate si doctorii care ne pregatesc in cadrul facultatii si mai ales in cadrul spitalelor sunt cei mai buni,cei mai bine pregatiti si ne obliga sa invatam teoria apoi facem practica chiar pe dansii!.Mult noroc si bafta in continuare!Lasati invidia la o parte,nu toata lumea e capabila sa faca o facultate de acest nivel.O seara frumoasa!

      O studenta a Facultatii de Moase si Asistenta Medicala Craiova