Legea securităţii cibernetice a României e NECONSTITUŢIONALĂ

Punct de vedere

/ #99 Un alt punct de vedere

2014-12-26 10:33

Mare nedumerire referitor la aceasta grava incalcare a drepturilor ! Dar ...

  • Cati dintre semnatari stiu sa-si protejeze datele private pe calculatoarele personale...
  • Cati dintre semnatari detin sistemele de operare ale calculatoarelor personale sau programele utilitare cu licenta de utilizare...
  • Cati dintre semnatari stiu sa-si cripteze datele personale astfel incat acestea sa nu poata fi utilizate fara acceptul proprietarului...
  • Cati stiu ce este Internet-ul iar acesta sa ramana ceea ce este: o infrastructura de comunicatie, nu un depozit de secrete personale...
  • Cati si-au gasit conturile bancare "vaduvite" de hackeri pe care acum ii apara sub pretextul "apararii intimitatii"...
  • Cati au deconectat calculatoarele copiilor pentru ca acestia sa nimereasca peste site-uri obscene...
  • Cati au incercat sa introduca o simpla cautare pe "Google" introducand numele si prenumele si sa realizeze ca de fapt TOTUL este cam ... public ?

Poate ar fi momentul sa cerem retragerea autoritatilor de pe strazi caci se uita la noi cand circulam pe afara si ne deconspira intimitatea traseului urmat !

Sa nu fim exagerati si sa ne ocupam de locuri de munca, scoli, spitale si sa-i ignoram pe cei care ne "aburesc" cu subiecte care nu duc nicaieri...




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...