Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

NEA MIHAI ESCROCUL SI UCIGASUL DE SUFLETE

/ #30565 Re: Re: Re: Re: VICTORIA[PALAT]

2014-12-07 23:17

#30551: - Re: Re: Re: VICTORIA[PALAT] 

Cine face si desface? Care pune planul de reorganizare in functiune si tabelul de creante plati creditori? Care are decizia suprema si de executare??? ....etc."

Nu vreau sa intru n contradictoriu cu tine , cum tu ai opinia ta , da-mi voie sa ti-o spun si eu pe a mea. 

Referitor la "planul de reorganizare" si "tabelul de creante plati creditori" , este tot ce ni se poate intampla mai rau. Aceste doua componente vor fi lovitura fatala data noua. Planul de reorganizare va cuprinde si criterii de plata a creantelor , criterii pe care nu le vei putea atinge nicicum. Guvernul impreuna cu Piperea a premeditat "neplata" drepturilor salariale prin Ordonanta 36 si eliminarea din contextul articolului care prevedea ca platile sa fie facute de societate sau guvern prin AJOFM. Atunci despre ce vorbim?

"Cu decizie a faptelor petrecute in instante cu nereprezentari corecte si cu explicari puerile in fata instantelor, unii au inchis inainte sa le inceapa procesele...., acum si-au revenit si merg pe drumul bun, speram sa nu se impotmoleasca...."

A fost doar o impresie , tara era in miscare si cei care erau foarte bine ancorati in "irealitatea" politica s-au simtit si ei vulnerbili, dar asta doar pentru putin timp , adica pana se vor vedea iarasi stabili pe situatie. Este posibil ca la urmatoarea infatisare sa ti se impuna din nou tacerea.

 "Cu dialog-social nu faci nimic, iar cu plangeri la guvern, am vazut si vedem...,"

Cu dialog social mai poti face ceva dar depinde ce intelegi prin dialog social. Dialogul social nu reprezinta nimic atunci cand din 1000 de disponbilzati e sustinut doar de 10=20-30 de persoane si de regula aceleasi.

Cu plangerile la guvern , ai dreptate din moment ce guvernul ne-a facut

"Este de apreciat orice actiune dar nu sa fim luati de prosti pentru interese de partid ale unora sau interese de propaganda a altora, "

Am fost si vom fi luati de prosti, motiv pentru care nici nu am primit drepturile noastre legale. Imii mentin parerea, o tara de cretini si cocarjati. Vom continua sa fim luati de prosti atata timp cat nu incercam sa ne impunem.

Referitor la ntresele de partid, eu sunt unul din cei care au participat la toate actiunile dar nu stiu sa fi fost manat de vreun interes politic si nici nu am fost manipulat in acest fel, probabil e o pura imaginatie a ta.

"Umilinta au creat-o sindicatele si statul roman,"

Da, ai foarte mare dreptate si in primul rand si cel mai mare vinovat in ceea ce ne priveste pe noi e SLO fara de care adm. judiciar nu ar fi putut niciodata sa emita acele decizii.

Revin si sublniez ca umilinta totala ne-am facut-o noi prin lipsa de atitudine si nepasare

Ne meritam din plin soarta

Referitor la ultima fraza , am spus-o la suparare si daca analizezi bine , pe undeva poate imi dai dreptate

Cu scarba (nu pentru tine, pentru cei care nu au inteles ca somnul natiunii, naste monstrii)