Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

/ #2020 Re: Re: Re:

2014-12-06 20:47

#1998: - Re: Re:  

 Nu stiu daca a mai postat alt user pe aceasta problema (in afara de medicul de pe pagina anterioara). De ce sa nu ma afisez? De ce sa nu mi le impun in spatiul public? As putea sa va intreb acelasi lucru... de ce va afisati daca sunteti persoana heterosexuala? De ce exista religii care se impun pe strada prin pliante si tot felul de tampenii? Homosexualitatea e normala. Exista inclusiv in peste 3000 de specii animale. Homofobia exista doar intr-una. Trageti dvs. concluziile. Eu nu imi impun convingerile, ci doar atrag atentia asupra faptului ca homosexualitatea e blamata mult prea mult, cand nu ar trebui sa fie.

Cine a mentionat faptul ca am probleme cu sexualitatea mea? Oh, serios? Pacat? Dar, ok, sunt gay. Pe mine cine m-a creat? Nu tot Dumnezeul tau? Parca era atotputernic... atunci de ce m-a facut asa? Nu sar in sus, ci gandesc. Imi folosesc ratiunea si cunostintele acumulate care imi spune ca un dumnezeu nu este necesar pentru crearea oamenilor. Si da, ma revolt pe biserica pentru ca manipuleaza si spala prea multe creiere. Unii arhiepiscopi au probleme cu justitia si nu patesc nimic. Unele functii din patriarhie sunt date pe ochi frumosi. Unii popi isi fac vile vizavi de biserica si isi cumpara masini de ultima generatie. Dar daca sunteti de acord ca banii dvs. sa mearga acolo, perfect. Faceti donatii in continuare ca sa aiba de unde sa isi puna candelabru cu diamante. Exact, nu am vazut, nu am auzit si nu am cunoscut niciun dumnezeu. Dvs. l-ati cunoscut personal? Vi s-a aratat in realitate? L-ati auzit vorbind? Ultimele 2 lucruri pot fi diagnosticate si de un psihiatru daca nu aveti alti martori.

Oh, aceea e parerea dvs. Nu stiti cat de liber sunt in mintea mea. Nu imi impun nicio limita in gandire, cum fac altii.