Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )
Musafir

/ #29855 S.O.S. OLTCHIM !!! Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

2014-11-26 20:55

#29853: - Re:  

" Sa nu uitam ca si acel CCM a fost facut tot la sugestia primului pentru ca probabil presimtea ceva si a considerat  ca in acest caz sa ramanem si noi cu ceva."

ASA ESTE SI S-A GANDIT CA IN COMBINATUL CHIMIC S-A MUNCIT  ANII DE ALERGAT SA VENIM LA TURA SAU MULTE ALTE EVENIMENTE DEOSEBIT DE GRELE.... POATE MERITAM SI NOI PE MUNCA NOASTRA PLATITA CEEA CE ERA NORMAL, SALARII. SA NU UITAM, NOI NU MAI BENEFICIASEM DE MULT TIMP DE NEGOCIERI SI DEVENISEM DE RASUL CELOR DE LA PITESTI, CARE EI NICI NU MUNCEAU FIIND OPRITI, DAR AVEAU SALARII BUNE SI VENEAU DUPA UN CCM BETON DE LA OMV Petrom, DE AICI SI CCM-UL PE 2011 CREAT PENTRU CA TREBUIA INTRAT IN LEGALITATE CU  SALARIILE CELOR DE LA DPB ( ARGES ) IN CONDITIILE IN CARE ACESTIA NU LUCRAU SI NICI NU FUNCTIONAU DAR ERAU REMUNERATI IN SALARII SI DREPTURI CU MULT PESTE ALE NOASTRE CARE AVEAM ACTIVITATE SI FUNCTIONAM LA VALCEA, VENIND DUPA UN PROFIT URIAS 2008, 2009... IAR ACUM IN 2014 LA MARIREA DE CAPACITATE CREATA ATUNCI SI OPRITA DIN AUGUST 2012 EHEEE...PIPEREA, PIPEREA SI CONTRACTELE IN PESTE 80 DE TARI PE TOATE CONTINENTELE RISIPITE SI EVAPORATE, PARCA ASA ERA LAUDA TA SI PE SITE-UL OLTCHIM TRECUT....!!!!

http://www.oltchim.ro/

Din 1966 OLTCHIM ofera produse chimice. Fie ca e vorba de policlorura de vinil (PVC), soda caustica, propenoxid, propilenglicol, polieteri polioli sau materiale de constructii, veti gasi produsele OLTCHIM peste tot in jurul dumneavoastra, in peste 80 de tari.

Avem peste 40 de ani de cercetare si inovatie. Promovam transparenta si ne concentram tot mai mult pe client. Intelegem si anticipam nevoile, exigentele, aspiratiile clientilor nostri. Constientizam importanta comunicarii: am castigat increderea clientilor raspunzand prompt cererilor acestora si incurajand dialogul. Am acceptat provocarile, avem incredere in fortele noastre. Pretuim informatia, progresul tehnologic, mai ales ca acestea ne-au modelat viitorul.

300 de parteneri, o familie de peste 5000 de membri, certificatele de calitate si protectie a mediului ...pe scurt: OLTCHIM.

OLTCHIM este un partener de incredere.
Compania noastra se afla in topul marilor jucatori din industria chimica. In Europa Centrala si de Est suntem numarul unu pe piata produselor clorosodice, piata poliolilor polieteri si piata propenoxidului, iar pe piata PVC ocupam locul al doilea.

OLTCHIM a devenit un brand puternic.
Ne-am angajat in cursa competitivitatii si reusim sa ne pastram pozitia. Pentru ca am reusit sa reducem costurile de productie, consumurile energetice si de materii prime. Pentru ca oferim produse performante, la nivelul asteptarilor clientilor nostri. Pentru ca asiguram respectul cuvenit mediului inconjurator, reducand poluarea.

 

Ambitie, spirit de echipa, performanta, realizari de exceptie... toate acestea inseamna Clubul Sportiv Oltchim, dar mai ales echipa  de handbal feminin HC OLTCHIM  Rm.Valcea.

Am reusit sa insuflam dragostea pentru calitate, performanta, munca si spirit de echipa in tot ce am atins. Pentru ca e datoria noastra sa avem grija de cei de langa noi.

Certificat ISO 9001:2000, ISO 14001:2004

Certificat de excelenta

"Completam natura" = OLTCHIM!

OLTCHIM - SOCIETATI MIXTE :

OLTGROUP PVC SRL

OLTQUINO SA

SYSTEMPLAST SA

MENTCHIM SA

DESIGN RO SA

EURO URETHANE

PROTECTCHIM SRL

OLTCHIM - AGENTII:

OLTCHIM GMBH- Germania; email: info oltchim.de

Agentia de Comert Exterior OLTCHIM Bucuresti; email: cati.crangus oltchim.digicom.ro

OLTCHIM - membru CEFIC, ECVM, PLASTICS EUROPE, Euro Chlor.