Rares Bogdan esti o RUSINE pentru Ardeal si ardeleni!

Marius , Iasi

/ #37

2014-11-08 01:47

E o mare conspiratie nationala intre Iohannis si Base, au semnat un pact de coabitare acum 2 ani ,noaptea pe ascuns impreuna cu udmr.Base se stie ,prim ministru,udmr rupe Ardealul si fuge cu el in Ungaria, Iohannis ciordeste copiii din orfelinate si face trafic de organe in continuare,sute de biserici retrocedate si cel mai nasol ,isi mai ia 2 case,asa de al dracu sa aiba 8 ,Ponta avand doar 7...bine 6, cea din Cornu nu se pune,cadou de doctorat de la domnu profesor.Mare pacat de acest tanar procuror si doctorand,tanar de toata isprava, ,,o galaxie romana-n devenire,,.Propaganda basista l a infrant impreuna cu serviciile.Asta e pana mea ,parerea mea este ca l a facut Iohannis, neamtul asta separatist si plin de ura,vanzator de copii, a iesit la tv toata ziua si l a  porcait pe dl Ponta...auzi la el, somaj 4 la suta in Sibiu,ne ia peste picior cu cifrele lui mincinoase.Marea greseala a dlui Ponta este ca a guvernat si a tot reparat ce a fost stricat,i a dat afara pe aia de la fmi cand au venit in vizita, deoarece noi avem bani la buget,a strans foarte bine dl Ponta cureaua,a redus taxele fiscale,a marit pensiile si alocatiile,la scoala toti kinderii au primit laptopuri si tablete moca,eram demodati cu manualele alea,avem o mai mare putere de cumparare...aa apropos ma duc sa mi trag un pet de bere si un pate din carrefour, sa vad poate prind ceva la oferta,bag si o punga de seminte temelie si sa vad ce se intampla totusi la ramaru tv sau antena ca le zice bine dl gadea.Am tot timpul sa vad daca se reface usl ul in puscarie ca servici nu am,nu ca nu as gasi ,dar merg duminica la vot ..mai un 50 de lei mai o treaba,poate o pun si de o excursie, sper sa ma trezesc de dimineata.Pastrati Romania unita si sa fiti iubiti!