Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #28087

2014-10-25 22:18

Pana in momentul de fata numai tu ai picat de pacalici ;)) si vai...daaaaa ce am mai plans la vederea pozei de mai sus :)) Desi imi place prostia ta pentru ca ma face sa rad, tu nu intelegi un lucru si anume: pe mine nu ma intereseaza ca intri tu la puscarie sau Basescu, atat timp cat se face dreptate, si da...stiu...ti se pare extrem de ciudat ca un conational sa gandeasca in felul acesta, ce-i drept gandirea mea nu corespunde cu o gandire romaneasca, ma regasesc in logica si rationamentul altor natiuni (Germana, Engleza, Americana), unde legea, e lege pentru toti, si dreptatea nu se face dupa fata omului sau dupa cati bani are acel om si niciodata nu cred ca Romania sub o conducere romaneasca va ajunge vreodata sa diminueze atat de mult coruptia si prostia, astfel incat in majoritatea cazurilor sa se poata respecta legea in raport cu fiecare si in mod impartial. Dar...desigur, ce te intereseaza pe tine de impartialitate sau de justitie, ce te intereseaza pe tine de lege etc, important e sa fi cat mai bogat, nu-i asa, nu conteaza cum? :)))))) Totusi pentru ca Romania sa progreseze avem nevoie de o logica si un rationament strain in caz contrar, totul va fi si mai rau ca pana acum.