Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #25018

2014-08-12 11:02

Este prima data cand aud de 24 ore la dispecerat combinat chimic. Nici pe vremea d-lui Roibu, in fine (posibil pentru ca are dreptul tot conform CCM sa accepte programul, dar cu respectarea tuturor altor legi si obligatii...), ...(v-am specificat ITM interzice si exista niste clarificari clare in privinta omului si perioadei de munca sau odihna in special anumitor angajati pe functii cu obligatii de servici, care nu pot fi incalcate).

Timpul de odihna este bine stabilit si nu specifica somn la servici

De restul poate au si dovezi clare pentru ca asa a fost sa se decida. Exista un dosar si presupun si probe pe desfacere CCM.

Usa inchisa clar n-are ce cauta la dispecerat si canapeaua nu era pentru somn, ci odihna ( cu totul altceva), s-au creat conditii civilizate de munca in cazul de fata dispeceri ... ( nu mai detaliez)

Deacord cu dumneavoastra, omul este liber sa se exprime si sa-si spuna opinia, atata timp cat are dreptul asta SI NU SA DEVIEZE DE LA SUBIECT SAU  SA FACA ERONATE AFIRMATII.

FALS, salariatul  (cetateanul statului roman cat si alte state..) are toate drepturile posibile si sindicatele ar trebui sa stie asta, abuzurile de spuneti exista doar psihologic, nu cred ca ar comite nimeni asa ceva,. Angajatorul poate sa-l raneasca pe angajat sub alte metode abuzive, trimitandu-l la alte activitati in bataie de joc sau taieri de salariu, hartiuiala psihica..., creandu-se alte abuzuri la care sindicatul ar trebui sa fie prezent, dar cum sindicatele si colegii lor tac, nu-si dau seama ca le vine randul tuturor sa plece acasa in ritmul asta.

Termeni din astia am auzit si sunt satul, REPET PENTRU TOTI, SINDICATUL SI COLECTIVUL TREBUIE SA FIE UNIT, NU AU VOIE SA ABUZEZE.

 

Societatea Oltchim Ramnicu Valcea este inchisa din 22 august 2012, ce povesti imi transmiteti...???