Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

IPU atunci i-am condamnat pe toti la moarte

/ #24843

2014-08-03 09:53

Vise taica ,daca mai credeti ca sindicatele mai au cuvant de spus in dec.2014(oricare ar fi) la negocierea CCM(interesati-va,cum au negociat PRIVATI, la ROMPETROL,OMV,SIDEX, DACIA,etc.)cu pixul in mana si harssss,ca de, pe vremea Faraonului cand s-au marit cu 50%(putini au inteles acesta masura) a fost bine si uni dupa un timp au inceput sa "scuipe"(ca dupa 2 ani ce mai duduiti, aveti bunul simt si recunoasteti-va neputinta si incapacitatea) ca nu a fost benefica, ca si aceasta masura a dus la dezastrul de la Oltchim (cand fondul de salarii era de 4-5%)cata minciuna si dezinformare, din partea unor neica nimeni, care de abia stiu sa se semneze.Inainte nu a fost bine ,lasa ca o sa va fie bine acum, sa vedeti ce de benefici si majorari o sa vedeti in dec.2014(eu zic mai bine sa va rugati sa nu aveti soarta disponibilizatilor,desi asa ar trebui ),trebuie sa raealizati ca sindicatele nu mai au "binecuvatarea" conduceri, acum negociati cu CALAI,iar astia care va dati viteji dupa episodul aug.2012, ati avut doi ani de regres total(faliment real),cati dintre voi aveti curajul sa va pune-ti capul pe butuc. Asa ca astept cu nerabdare actiunea dec.2014 sa vedem cine a avut dreptate.