Scrisoare deschisa catre d-na moderatoare Mirela Vaida


Musafir

/ #53

2014-07-17 19:51

Ma bucur ca cineva a avut aceasta initiativa.Eu am mai scris despre comportamentul tendentios al d-nei Vaida fata de Raimond si de faptul ca nu isi respecta statutl de moderatoare -impartieala,dreapta, neimplicata afectiv ,tratand echitabil si cu aceiasi masura materialele despre concurenti.O vina are si staful emisiunii,cei care selecteaza materialele si mesajele.Eu personal am trimis mai multe mesaje,in care comentam pozitiv sau negativ ,cu un limbaj civilizat anumite subiecte,insa nu au fost prezentate,probabil nu iscau nici un scandal .Sa presupunem ca Raimond sau alti concurenti au gresit prin atitudinea lor,ei pot fi scuzati sau intelesi,sunt tineri,au trait o perioada de timp cu anumite restrictii,pot avea diferite grade de cultura,capacitati diferite de adaptare la stres,DAR DOAMNA MODERATOARE ESTE PLATITA sa conduca o emisiune in direct,sa isi controleze reactiile indiferent de situatiile in care ar fi pusa ,sa nu aiba favoriti ,sa respecte tineri din fata dumneaei si pe telespectatori...NOI SUNTEM CEI CARE LE SUSTINEM EMISIUNEA SI S-AR PUTEA SA NE PIARDA DACA NU STIU SA NE PASTREZE.RAIMOND ESTE UN TANAR FRUMOS,DESTEPT,CAPABIL DE PROIECTE AMBITIOASE SI SPER SA NU SE IROSEASCA LASANDU-SE INREGIMENTAT IN RANDURILE CELOR COMUNI,AMABILI , CUMINTI,PE CARE UNDE II PUI ACOLO STAU..DAR MARI ANONIMI.Cred ca rostul acestei emisiuni nu este sa uniformizeze caractere ci sa-i lase sa se dezvolte cu constiinta valorii de sine.Traim intr-o societate a carei mentalitate ii impiedica pe tineri,de multe ori,ca si in aceasta emisiune,sa se dezvolte sau sa isi afirme personalitatea .Sunt mentinuti in mediocritate de credinte limitative-capul plecat sabia nu-l taie,trebuie sa fii modest,lauda de sine nu miroase a bine,mandria este un pacat,sa te multumesti cu putin- ceea ce le taie aripile.Esti mai usor de controlat si de supus daca nu ai incredere in tine si nu ai curaj sa traiesti in acord cu ceea ce stii ca poti sa fii.Recunosc ca Raimond mai are de invatat sa manegerieze situatiile conflictuale,dar este foarte tanar si are capacitatea sa o faca. RAY,UNUL DINTRE CELE MAI IMPORTANTE INGREDIENTE ALE FERICIRII TALE ESTE ASUMAREA RESPONSABILITATII PROPRIEI TALE VIETI 100%.DACA EXISTENTA TA ESTE DICTATA DE '' GURA LUMII'',TRAIESTI INTR-O INCHISOARE INVIZIBILA,NU POTI SA FII FERICIT SI NICI NU POTI SA AFLI CINE ESTI.FII AUTENTIC,FII TU INSUTI SI MERGI INAINTE PE CALEA TA .FII TU INSUTI SI NU PERMITE NIMANUI SA ITI CEARA ALTCEVA.Sper ca demersul nostru sa aiba ecou si cuplu RAY-TINA sa fie lasati sa isi traiasca dragostea in felul lor si aceasta emisiune sa castige in ansamblu ei in calitate si sa isi pastreze astfel audienta,care le aduce bani producatorului ,stafului,si DOAMNEI MIRELA VAIDA.